Počela Liga Hercegovine, Grude Centar uvjerljivo slavio protiv ekipe iz Tomislavgrada

Sinoć je na igralištu Jakerovac u Čitluku započela završnica malonogometne Lige Hercegovine.

Deset pobjednika općinskih malonogometnih hercegovačkih turnira borit će se za titulu 12. izdanja Lige Hercegovine.

Naslov pobjednika brani ekipa Međugorja koja je do sada osvojila tri titule najbolje momčadi u Hercegovini. Najavljene su i dvije revijalne utakmice, jedna između dviju polufinalnih, a druga prije finala.

Prva utakmica kojom je turnir otvoren, odigrana je između ekipa Grude Centar (Grude) i Sarajlije (Tomislavgrad), a završila je pobjedom Grude Centra rezultatom 4:0.

Prvi pogodak postigao je Ante Ćorluka nakon deset minuta igre. U završnici prvog dijela za 2:0 pogodak je postigao Ivan Ćorluka, a koji je u nastavku utakmice postigao još dva pogotka.

Druga utakmica odigrana je između Čeljeva (Čapljina) i Žirovića (Livno), a završila je pobjedom ekipe Žirović rezultatom 3:2.

Rezultati Lige Hercegovine 2016.

Grude (Grude Centar) – Tomislavgrad (Sarajlije) 4:0 (Ivan Ćorluka 3, Ante Ćorluka)
Čapljina (Čeljevo) – Livno (Žirović) 2:3 (Neđo Raguž, Mario Karačić / Haris Cero, Matej Ištuk, Božo Sučić)