Pobjedom u Mostaru Izviđač ostao u utrci za prvaka

Rukometaši Izviđač Central osiguranja, u završnici susreta u Mostaru preokrenuli rezultat, savladali rukometaše Zrinjskog i ostali u utrci za prvaka. Jedna od odlučujućih utakmica za prvaka bit će odigrana, idućeg vikenda, u Ljubuškom, između Izviđača CO i Vogošće, izravnih konkurenta.

Sinoćnju utakmicu u Mostaru obilježili su vratar Zrinjskog Goran Anđelić koji je „poskidao sve živo“, ali nije imao rješenje za Matea Rodina koji je, skoro, sam držao „Skaute“ u igri.

Uglavnom domaći su imali rezultatsku prednost u prvom dijelu od jedan do četiri pogotka, ali i „Skauti“ su uspijevali u nekoliko navrata poravnati rezultat (7:7, 18.min, 8:8, 20.min, 10:10, 22.min.)

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:13 za „Plemiće“.

U drugom poluvremenu vratar Anđelić je bio nesavladiv za sve osim Rodina koji je sam vukao u napadu. Na krilima Anđelića, Marića, Vistoropa domaći su održavali rezultatsku prednost. U 46. minuti prednost Zrinjskog iznosila je četiri pogotka (25:21) i čak su domaći imali i napad za „plus 5“. Od 45. minute Izviđač je zaigrao čvršće u obrani, efikasnije u napadu tako da u 51.minuti poravnava rezultat (26:26). Slijedi nova prednost domaćih (28:26) u 53.minuti, ali Izviđač serijom (4:0 ) dolazi do odlučujuće prednosti u 56.minuti (28:30). Do kraja za Zrinjski pogađa Delić, ali uzvraćaju Vučić i Kaluđerović za konačnih 29:32 i velika tri boda za „Skaute“.

U redovima Izviđača daleko najbolju partiju pružio je Mateo Rodin s deset pogodaka, Mandić je bio uspješan sedam puta, a Vasilije Kaluđerović se u listu strijelaca upisao pet puta.

Najbolji u redovima domaćina pored vratara Anđelića bili su Delić i Vistorop s osam pogodaka, dok je šest puta uspješan bio Marić.

Idućeg vikenda u Ljubuškom se igra veliki derbi koji će najvjerojatnije odlučiti prvaka BiH u rukometu za 2017/2018 godinu.

HMRK Zrinjski – RK Izviđač 29:32 (15:13)

HMRK Zrinjski: Džidić (3 obrane), Anđelić (15 obrana, 1 sedmerac), Paradžik, Vistorop 8, Perić, Delić 8, Mandarić 3/1, Vidačak, Ivanović, Babić 1, Marić 6, Kožulj, Grgić, Kordić 2, Šoljić 1, Pavlović.
Trener: Zdravko Medić.

RK Izviđač CO: Ivanković (3 obrane, 1 sedmerac), Budalić (5 obrana, 1 sedmerac), Kvesić (3 obrane, 1 sedmerac), Miličević, Alilović 3, Mandić 7/4, Marković, Čutura 2, Leković1, Bubalo 2, Kaluđerović 5, Grbavac, Vukić 2, Pavlak, Vučić 2, Rodin 10.
Trener: Silvio Ivandija.

Isključenja: Zrinjski 6 minuta, Izviđač 2 minute.
Sedmerci: Zrinjski 4/1, Izviđač 5/4.