Pobjedom nad nogometašicama Širokog Brijega, ekipa Emine osvojila titulu jesenskog prvaka

Ove subote su derbi Prve lige Federacije BiH odigrale nogometašice Širokog Brijega i Emine iz Mostara. Obje ekipe su nakon prvih šest kola imale maksimalan učinak, gdje su upisale po šest pobjeda.

Jedini gol u prvom poluvremenu, za gostujuću ekipu, postigla je Amra Isaković u 15. minuti i tako donijela prednost ekipi iz Mostara. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao isti, pa je Emina s golom prednosti otišla na odmor.

Već u trećoj minuti drugog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Široki Brijeg, a sigurna s bijele točke bila je Bagarić Branka koja je pogodila za 1:1. Rezultat je ostao isti sve do 75. minute kada je za novo vodstvo Emine iz Mostara pogodila Ana Bojanić.

Do kraja utakmice nogometašice Emine postigle su još jedan gol, a u 86. minuti za konačnih 1:3 pogodila je sjajna Amra Isaković. Tako su nogometašice Emine preuzele vrh tabele i na dugu pauzu odlaze s tri boda prednosti ispred Širokog Brijega koji se nalazi na drugom mjestu s 18 bodova.