Pobjeda rukometašica Izviđača nad Jedinstvom iz Brčkog

Rukometašice Izviđača su teže od očekivanog pobijedile novajliju u Premier ligi, ekipu Jedinstva iz Brčkog, iako to možda krajnji rezultat i ne sugerira.

Utakmicu su bolje otvorile gošće koje su do 13.minute držale aktivan rezultat, prvo bi povele, domaćini sustizali, a u 14.minute Jedinstvo je imalo dva gola prednosti (5:7). Domaćim rukometašicama je trebao samo minut da poravnaju (7:7 u 15.min), a s tri gola u nizu Izviđač je u 20.minuti poveo 10:8. Tri minute kasnije imao je i najveću prednost u prvom dijelu 12:9, a na odmor se otišlo s rezultatom 14:12.

Domaće rukometašice su u nastavku stalno imale prednost, ali se nisu uspijevale značajnije odvojiti. Ipak, u 43.minuti prvi su put otišle na plus četiri (20:16 u 43.minuti), a istu prednost (24:20) imale su i u 50.minuti.

Pet minuta prije kraja gošće su bile u zaostatku dva gola, da bi u samoj završnici domaće rukometašice „stisnule“ i s nekoliko golova zaredom otišli na plus šest za konačnih 31:25.

Marija Boras s 10, Ana Vrančić s 8 i Marija Gudelj sa 7 postignutih golova bile su najefikasnije kod domaćina, a za istaknuti je 12 obrane Ivane Petrović u drugom poluvremenu. Kod gošći bolje od ostalih bile su Marijana Sorak s 8 i Sanja Katić sa 6 postignutih golova, a solidna na vratima je bila Nafisa Kovačević s 9 obrana.

RK Izviđač – RK Jedinstvo – Brčko 31:25 (14:12)

ŽRK IZVIĐAČ: Pandža (5 obrana), Petrović (12 obrana), Prskalo,Vrdoljak 1, Miočević, Vrančić 8, Gudelj 7, Boras 10, Kraljević, Tomić 2, Papac 1, Barišić 2.

Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK JEDINSTVO: Kovačević (9 obrana), Erić, Pekić, Sorak 8, Rendić, Lukić 3, Pantić 2, Petrović 2, Lancuški 3, Nedić 1, Katić 6.
Trener: Zoran Milinović

Sedmerci: Izviđač 8/6, Jedinstvo 2/2.
Isključenja: Izviđač -, Jedinstvo 4.minute