Pobjeda nogometaša Širokog Brijega nad TOŠK-om za finale Kupa BiH protiv Sarajeva

Široki Brijeg je, nakon pobjede od 2:0 na Pecari, bio bolji od TOŠK-a i u uzvratu (1:0) te se plasirao u finale Kupa BiH.

Široki je krenuo vrlo ofenzivno od prve minute i imao je nekoliko opasnih napada u samom otvaranju utakmice. Posebice dobru prigodu imao je Petrović u 11. minuti, no nije ju uspio pretvoriti u zgoditak. Ipak, samo minutu kasnije uspio se iskupiti za promašaj i dovesti „Plavo-bijele“ u vodstvo 1:0. Franjić je ubacio s lijevog boka, a Petrović je ostao potpuno sam na drugoj vratnici i potpuno neometan iz blizine pogodio mrežu Strike. Nakon primljenog gola domaći su zaigrali nešto bolje i u 25. minuti zaprijetili preko Pavlovića, ali njegov udarac obranio je Bilobrk.

Prvi dio drugog poluvremena donio je dosta prekršaja na obje strane, a prvo uzbuđenje zbilo se u 70. minuti kada je Škrijelj imao prigodu za domaće, međutim njegov udarac blokiran je u posljednji trenutak. Na drugoj strani prijetili su Stanić i Petrović, ali prvi put je spasio Hasić, dok je drugi put vratar Strika odlično intervenirao. Do gola je mogao i Marić u zadnjoj minuti, TOŠK-a je ponovno od težeg poraza spasio Strika.

STRIJELCI: 0-1 Petrović (12).

TOŠK: Strika, Koprivica, Škrijelj (80. Hodžić), Kurdić, Rastoka, Nuhanović (60. Mace), Kalesić, Pavlović, Ivković, Hasić, Kitanović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Franjić (63. Kožul), Petrović, Turčin (71. Ćorluka), Marić, Popović, Pamić (54. Stanić), Kovačić.