Pobjeda Izviđača na startu Lige za prvaka

Da su svi počeci teški uvjerili su se i rukometaši Izviđača Central osiguranja u utakmici 1.kola Lige za prvaka BiH.

Samo kretanje rezultata u prvih petnaestak minuta sugeriralo je izjednačenost u igri (u 10.minuti bilo je 3:3, u 13.minuti jedino vodstvo gostiju 4:5, a u 15.minuti 6:6).

Drugi dio prvog poluvremena bio je najbolji za domaće rukometaše, nošeni navijanjem s tribina, ali i izvanrednim obranama vratara Kvesića, potom Ivankovića, Izviđač je dizao prednost. U 17.minuti bilo je 8:6, šest minuta kasnije 10:7, a u 26.minuti bilo 12:8. Do odmora skauti su otišli na velikih šest golova razlike uz deset obrana svojih vratara.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima, u 35.minuti smanjili su na 16:12 da bi domaćini u 41.minuti bili ponovo na plus šest (21:15). Potom je ponovo uslijedila bolja igra gostiju koji su zaprijetili preokretom u 49.minuti, bilo je 22:19.

Potom su domaći rukometaši „stisnuli „, u tri minute zabili su tri gola i otišli na 25:19 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Gosti iz Banja Luke su do kraja smanjili na četiri gola razlike, ali treba istaknuti da su domaćini u završnici propustili realizirati dva sedmerca.

U redovima Izviđača najefikasniji je bio David Mandić sa 6 postignutih golova, Kristijan Jarak, Ante Grbavac i Mateo Rodin dodali su po pet, a vratari Marko Ivanković (7) i Josip Kvesić (8) sakupili su 15 obrana. Kod Borca su Mirko Majić i Dejan Unčanin postigli po 5, a Miloš Lončar i Danijel Vukičević po 4 gola. Vratar Milan Kosanić imao je 8 obrana.

IZVIĐAČ CO – BORAC M:tel 28:24 (15:9)

IZVIĐAČ CO: Ivanković (7 obrana), Miličević, Grgić, Mandić 6,Čutura, Jarak 5, A.Grbavac 5, Kvesić (8 obrana), J.Grbavac 2, Raguž 2, M.Pavlak, Hrstić, Rodin 5, Nikoloć 3, An.Grbavac, A.Pavlak. Trener: Zdenko Grbavac.

BORAC M:tel: Beširević, Memić 1, Đurđević 3, Hercegovac 1, Daničić 1, Mijatović, Kosanić (8 obrana), Bubić,Efendić (2 obrane), Nježić, Majić 5, Lončar 4,Čelić, Ćeranić, Unčanin 5, Vukičević 4. Trener: Ratko Đurković.

Sedmerci: Izviđač CO 6/4), Borac m:tel 2(2)

Isključenja: Izviđač CO 6.minuta, Borac m:tel 4.minute