Odbojkašice Igmana na Pecari svladale širokobriješki Smeč

Odbojkašice širokobriješkoga HŽOK Smeč nakon preokreta poražene su na domaćem terenu od ekipe ŽOK Igman iz Ilidže rezultatom 2:3 u utakmici 10. kola Superlige FBiH za žene.

Širokobriježanke su bolje ušle u susret i povele rezultatom 2:0 u setovima.

U prvom setu odbojkašice Smeča slavile su rezultatom 25:21, a u drugom setu bile su još uvjerljivije, udvostručivši razliku u poenima i zaključivši set rezultatom 25:17.

Ipak, odbojkašice iz Ilidže u trećem su setu pružile snažan otpor te naposljetku slavile rezultatom 26:28.

Igra Širokobriježanki nakon izgubljenoga seta na neki se način raspala te su odbojkašice OK Igman relativno lako osvojile četvrti i peti set, rezultatima 14:25 te 12:15.

Tvrda i napeta utakmica trajala je čak dva sata i 17 minuta, a obje su ekipe osvojile preko 100 poena (102:106).