Nova pobjeda rukometaša Izviđača II u prvoj ligi FBiH

Izviđač Central osiguranje II sinoćnjom je pobjedom upotpunio uspješni vikend Izviđačeve športske obitelji. Naime, nakon pobjeda ženske i muške ekipe, koje se natječu u Premijer ligi, i oni su u sklopu 5.kola 1. liga FBiH – skupina Jug, bili bolji od momčadi RK Travnik rezultatom 31:28, poluvrijeme 14:11.

Utakmica između ove dvije momčadi protekla je u dinamičnoj i zanimljivoj igri. Gosti su bolje otvorili utakmicu u 16.minuti bilo je 5:3, a u 22. 9:6 u njihovu korist. Posljednjih 8 minuta, mladi „Skauti“ su odigrali furiozno te su serijom 8:2 napravili preokret i otišli na odmor s tri gola viška (14:11).

U drugom poluvremenu se uglavnom igralo „gol za gol“ do 50. minute, kad je prednost domaćih rukometaša iznosila pet pogodaka (25:20). Posljednjih deset minuta bilo je uzbudljivije, najprije su gosti, serijom 3:0, stigli na dva gola zaostatka, ali istom mjerom uzvraća Izviđač i vraća prednost od pet pogodaka (28:23, 56. minuta). Do kraja susreta, nešto uspješniji su bili gosti, ali su na koncu mladi „Skauti“ slavili rezultatom 31:28.

Ivano Pavlović s osam, Filip Odak sa šest, Ante Sabljić s pet, te Fran Pavlović s četiri bili su najefikasniji u redovima Izviđača.

Kod gostiju najviše pogodaka postigao je Dean Simić sedam, Alen Palić je postigao šest, Darko Smoljo pet, te Amer Huber četiri pogotka.

RK Izviđač Central osiguranje II – RK Travnik 31:28 (14:11)

RK Izviđač CO II: Herceg, Grgić, Šumelj, Tolić, Alilović 2, Marinović, Odak 6, Medić, F. Pavlović 4, I. Pavlović 8/2, Petrušić, Ćeško 2, Sabljić 5, Bubalo 1, Ereš, Bunoza 3.
Trener: Petar Šuvak.

RK Travnik: Memić, Babić, Smoljo 5, Trako 2, Lukačević 1, Marijanović, Dizdarević 3, Simić 7/2, Huber 4, Terzić, Palić 6/2.
Trener: Dino Baltić

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Travnik 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/2, Travnik 7/5.