Nogometaši Širokog Brijega “razvozali” Želju po Grbavici i plasirali se u finale Kup-a BiH

Velika pobjeda Širokog Brijega na Grbavici! “Plavo-bijeli” su u uzvratu “pomeli” Željezničar s 3:0 i s ukupnih 4:0 plasirali se u finale Kupa BiH u kojem će 10. i 17. svibnja za europsku ulaznicu igrati protiv Sarajeva!

Sve je u uzvratu bilo riješeno praktično za samo desetak minuta. Ćorluka se u 5. minuti odlično probio po desnom boku, odigrao povratnu loptu za Čabraju, a ovaj s desetak metara pogodio gornji desni kut gola Kjosevskog – 0:1. Novi šok za grogiranog domaćina stigao je samo pet-šest minuta kasnije kada je Pandža ubačenu prizemnu loptu iz kuta oštrim udarcem pospremio u mrežu Željezničara – 0:2.

Sudac Grbić u 44. minuti pokušao je vratiti domaćina u igru olako pokazavši na bijelu točku, no Bilobrk je obranio Zebin udarac. A onda je početkom nastavka Čabraja otklonio i najmanju dvojbu. Na asistenciju Lončara odlično se oslobodio Bogićevića i iskosa s lijeve strane majstorski pogodio suprotni kut gola Kjosevskog – 0:3. A da Željezničar ne dođe ni do počasnog gola pobrinuo se još jednom odlični Bilobrk, obranivši i drugi olako dosuđeni kazneni udarac za Željezničar, Bekriću u 74. minuti.

STRIJELCI: 0-1 Čabraja (5), 0-2 Pandža (11), 0-3 Čabraja (56) .

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Marković, Blagojević (62. Žerić), Bogičević, Zakarić (28. Nikolić), Kerla, Zeba (58. Bekrić), Musa, Lendrić, Stevanović. Trener: Petrović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić (72. Kožul), Čabraja (85. Baraban), Ćorluka, Menalo (68. Menalo), Lončar, Bralić, Krstanović, Marković. Trener: Sablić.