Nogometaši Širokog Brijega iz Sarajeva se vraćaju “praznih džepova” nakon susreta sa Željezničarom!

SARAJEVO – U 3. kolu Premijer lige BiH Željezničar je na Stadionu Grbavica ugostio ekipu Širokog Brijega i upisao pobjedu rezultatom 2:0.

Trener Plavih Miloš Kostić je od prve minute susreta na teren poslao Fejzića, Sinišu Stevanovića, Kosorića, Boccaccinija, Bevaba, Beganovića, Bekrića, Blagojevića, Miroslava Stevanovića, Nikolića i Lendrića.

Šef stručnog stožera Širokobriježana Branko Karačić je u početni sastav uvrstio Soldu, Pandžu, Ćoriča, Krstanovića, Ivankovića, Barabana, Menala, Brekala, Lončara, Crnova i Markovića.

Utakmica na Grbavici je počela u visokom tempu, ali u prvim minutama susreta nije bilo prilika.

Plavi su zaprijetili u 16. minuti preko Bekrića, koji je šutirao nakon asistencije Miroslava Stevanovića. Lopta je završila u korneru iz kojeg Željezničar nije napravio ništa značajno.

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Krstanović u 20. minuti susreta i to zbog prigovora.

Igrala se 24. minuta kada se ukazala prilika za Plave, nakon ubačaja i skoka Nikolića lopta je došla do Lendrića, koji udarcem glavom nije uspio pogoditi gol Širokog Brijega. U 30. minuti je Bekrić izveo korner, Miroslav Stevanović je neuspješno pokušao udarcem glavom savladati Soldu, a potom je u nastavku ove akcije Boccaccini škaricama poslao loptu preko gola gostiju.

žešb 782016 2

U 35. minuti je Ivanković dobio žuti karton nakon prekršaja nad Sinišom Stevanovićem.

Obrana Širokobriježana je kapitulirala u 37. miniti kada se nakon kornera u šesnaestercu najbolje snašao Lendrić i poslao loptu iza leđa Solde za vodstvo Željezničara. Bio je to treći gol hrvatskog nogometaša u ovoj sezoni. Ionako sjajna atmosfera na tribinama je u tim trenucima došla do usijanja.

Mogao je Široki Brijeg do izjednačenja u 43. minuti, Menalo je snažno šutirao, ali se obranom istakao golman Fejzić i sačuvao svoju mrežu. Plavi su na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Na otvaranju drugog poluvremena Nikolić je “požutio” zbog prigovora. U 51. minuti je se ponovo istakao Fejzić obranivši udarac Crnova.

Potom su gosti imali dvije odlične prilike u 60. minuti, prvo je Baraban izašao sam pred golmana Željezničara koji je odlično intervenirao, a potom je pokušao i Wagner, no, Fejzić je ponovo bio na visini zadatka.

Promašaji su mogli skupo koštati gostujući tim dvije minute kasnije, ali je Miroslav Stevanović šutirao iznad gola.

žešb 782016 3

U 65. minuti je Karačić umjesto Markovića u igru uveo Markovića. Međutim, nije to pomoglo Širokobriježanima jer je tri minute kasnije Nikolić zatresao njihovu mrežu i povisio vodstvo Željezničara na 2:0. Asistenciju je upisao sjajni Lendrić, kojeg je odličnom loptom uposlio Beganović.

Nikolić je u 77. minuti napustio igru, a zamijenio ga je Pozder. Željezničar je u potpunosti kontrolirao igru.

U 84. minuti lopta nakon Blagojevićevog pokušaja iz slobodnog udarca pogađa živi zid, a potom Pozder ne uspijeva pogoditi mrežu Širokog Brijega. Minutu kasnije je Wagner dobio žuti karton.

Igrala se 88. minuta kada je pokušao Lendrić, no, lopta je završila visoko iznad gola. Priliku umjesto Beganovića je potom dobio Žerić.

Wagner je imao priliku ublažiti poraz svoje ekipe iz slobodnog udarca u finišu susreta, ali se rezultat nije promijenio, ostalo je 2:0 za Plave.

Željezničar je s nova tri boda stigao na drugu poziciju na tabeli i ima sedam bodova. Široki Brijeg je deseti sa dva boda.