Nogometaši Širokog Brijega bod donose kući s gostovanja u Banjoj Luci

Ni u Banjoj Luci „Plavo-bijeli“ nisu uspijeli doći do druge ovosezonske pobjede, ali s obzirom da su od 49. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Stanića i bod je dobrodošao kao nagovještaj za izlazak iz velike krize.

Široki je poveo u 31. minuti. Ćorić je ubacio loptu s desnog boka, ona je prošla cijeli kazneni prostor pored „kamenih svatova“ u obrani domaćih, Kvesić je sa suprotne strane odigrao povratno za usamljenog Bagarića kojem nije bilo teško pogoditi za 0:1.

Borac je izjednačio u 72. minuti. Milutinović se u solo akciji oslobodio Kvesića i Enina, zakasnio je u blok Matić, udarac sa sedam-osam metara bio je neobranjiv za Zlomislića – 1:1.

Inače, utakmicu je bolje otvorio Borac i već u desetoj minuti zatresla se mreža iza leđa Zlomislića. Vranješ je izbio sam pred gol Širokog i umjesto da udarcem okonča akciju odigrao je za Crnova koji je bio u zaleđu pa je gol opravdano poništen. Tri minute kasnije Zlomislić je odlično obranio udarac Vujaklije.

Nedugo nakon vodstva Širokog prigodu je imao i Jović, međutim ostalo je 0:1. U završnici prvog dijela Vranješ je pokušao iz slobodnjaka, Zlomislić nije najbolje intervenirao, ali na odmor se otišlo s vodstvom Širokog.

Od 49. minute tim s Pecare igrao je sa igračem manje, jer je Stanić dobio crveni karton zbog udaranja Dujakovića. Poslije desetak minuta igre u drugom dijelu Zlomislić je sjajno odbranio udarac Vranješa, a na drugoj strani Ćorić je zaprijetio iz okreta, zamalo neprecizno.

Jović je u 67. minuti izašao sam na Lučića i pokušao ga prebaciti, no vratar Borca nije se dao iznenaditi.

Do kraja je, zahvaljujući činjenici da ima igrača više, Borac povećao posjed lopte i pokušavao doći do drugog gola, no obrana Širokog izdržala je sve nalete i ostalo je 1:1.

STRIJELCI: 0-1 Bagarić (31), 1-1 Milutinović (72).

CRVENI KARTON: Stanić (50).

BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Crnov (69. Kajkut), Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković (85. Marković), Vranješ, Janičić, Vujaklija.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić (86. Jurilj), Jović (83. Barišić), Stanić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin (90. Marić).