Nogometaši Posušja pobjedom nad Cimom iz Mostara preuzeli prvu poziciju na tabeli

Deseto kolo Druge lige FBiH-Jug donijelo je mnogo uzbuđenja diljem Bosne i Hercegovine. Posušje je svoj posao u ovom kolu lakoćom obavilo te pregazilo Mostarski Cim 5:2 i razveselilo domaće pristaše. Slišković je na teren posao najjačih jedanaest.

Plavo-bijeli su furiozno krenuli u utakmicu. U 6. minuti, već je 1-0 kada najbolji strijelac kluba i prvenstva Dominik Begić pogađa i razveseljava domaće pristaše. U 26. minuti prednost na 2:0 povećao je Ivan Mandurić prekrasnim pogotkom. Igrala se 36. minuti susreta gosti iz Mostara su smanjili rezultat preko Kolodamića nakon greške golmana Galića. Nakon što su gosti postigli pogodak kreće „ludih“ pet minuta plavo-bijelih. Prvo je iz prekrasne akcije pogodio odlični Hrvoje Čuić, da bi za samo dvije minute pogodio ubojiti napadač Dominik Begić za velikih 4-1. Bio je ovo njegov četrnaesti zgoditak ove sezone i neki klubovi već se bore za ovog mladog napadač koji mnogo obećava. Sa rezultatom 4-1 otišlo se na odmor, što je domaća publika nagradila velikim pljeskom na poluvremenu.

U drugom djelu vidjeli smo loš nogomet, a trener Slišković dao je priliku mladim igračima i osvježio momčad je jer je Cim izgledao bezopasan. Nastavak utakmice donijeo je po jedan pogodak na obje strane. Prvo je Marko Jukić pogodio za velikih 5-1 i ponovno digao danas dobro ispunjen Mokri Dolac. Poraz gostiju ublažio je Ivan Ljubić u 80.min susreta.

Bila je to još jedna velika pobjeda Hšk Posušje i na Mokrom Docu su počeli da pušu šampionski vjetrovi, jer osam pobjeda, jedan remi i jedan poraz skor je Sliškovićevih pulena nakon 10.kola. Posušje je nakon završetka utakmice ponovno lider prvenstva, jer je Fk Klis pao u svom dvorištu i tako plavo-bijele gurnuo na vrh tablice.

Trener Posušja nije krio oduševljenje nakon utakmice te je zahvalio navijačima na podršci. Sljedeće kolo igra se već ove srijede, kada Posušje putuje u Podhum kod Hnk Kamešnice. Klub ovim putem čestita igračima i šefu struke Leu Sliškoviću na odličnoj predstavi i pobjedi.