Ni 17.000 gledatelja nije pomoglo Aberdeenu da izvuče pobjedu nad nogometašima Širokog Brijega

Nogometaši Širokog Brijega odigrali su neodlučeno 1:1 protiv Aberdeena u prvom susretu drugog pretkola Europske lige igranom pred oko 17.000 gledatelja na stadionu Pittodrie.

Nakon početkog pritiska domaćina Široki je zaigrao nešto bolje, no s dosta grča. Aberdeen je došao u vodstvo u 17. minuti. Vratar Lewis je izbio duboku loptu koju je primio Ryan Christie te je sa 17 metara matirao Bilobrka.

”Plavo-bijeli” su imali tri izgledne šanse u prvom dijelu, a Menalo je bio najbliže pogotku, no na odmor se otišlo s rezultatom 1:0.

U drugom dijelu susreta Širokobriježani su odlično zaigrali. Imali su posjed lopte, a domaćin nije mogao probiti čvrsti obrambeni bedem.

Sjajna igra aktualnog osvajača Kupa BiH isplatila se u 67. minuti kada je bek Stipo Marković s vrha šesnaesterca postigao golčinu za 1:1.

Mogao je Široki i do pobjede, no izgledne prilike promašili su Čabraja, Menalo i Krstanović. Do kraja susreta gosti su odigrali pametno te su održali odličan rezultat pred uzvrat na Pecaru pokazavši odličnu igru u drugom dijelu susretu gdje su u potpunosti nadigrali viceprvaka Škotske.

Uzvrat se igra za sedam dana na vjerojatno punoj Pecari.