Nexe “na ušnu nit” provukao pobjedu nad ekipom Izviđače

RK Izviđač Central osiguranje izgubio je na svojem parketu od viceprvaka Hrvatske Nexe Našice rezultatom 23:24 u 2. kolu SEHA lige.

Prvo poluvrijeme susreta u Ljubuškom obilježili su sjajno raspoloženi čuvari mreže oba kluba.

Utakmica je od samog početka bila vrlo dinamična, igrao se brz rukomet, a s obje strane terena briljirali su vratari. Domaćini su odlično ušli u utakmicu i poveli odmah s 4:0, no dosta zicera su i promašili, dok je gostima trebalo skoro sedam minuta da postignu prvi pogodak.

Izviđač je nakon 15 minuta upao u napadačku krizu. Gosti iz Našica probudili su se radeći seriju 6:0 te su došli do prvog vodstva od 6:8. U nastavku se igrao pogodak za pogodak i nijedna momčad nije se uspjela odvojiti na više razlike, tako da je rezultat na poluvremenu bio neriješen – 13:13.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu. Momčadi su se smjenjivale u vodstvu i nijedna strana nije preuzimala veći rizik. Najljepši pogodak na susretu u 43. minuti postigao je u svom stilu Vedran Delić kada je skoro iz mrtvog kuta uspio pronaći put do mreže gola Cara.

Međutim, Izviđač je ubrzo počeo gubiti konce igre pa je Nexe došao po prvi put do tri gola prednosti (17:20).

Domaćini su dobro održavali priključak i dvije minute prije kraja došli do izjednačenja od 23:23, ali gosti su brzo vratili prednost na svoju stranu. Susret je završio rezultatom 23:24.

Goran Anđelić sakupio je 14 odbrana, a Vasilije Kaluđerović u Vedran Delić postigli su po pet golova. Kod pobjednika Vedran Zrnić je postigao pet pogodaka.

RK Izviđač – RK Nexe 23:24 (13:13)

RK Izviđač: Anđelić (14 obrana), Kvesić, Pavlak 1, Miličević 2, Alilović 2, Bečić 2, Čutura 1, Vukšić, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 5, Muhović, Kordić 3, Šoljić, G. Mišetić, Delić 5/3.
Trener: Mario Bjeliš

RK Nexe: Car (8 obrana), Radovanović (3 obrane), Šipić 4, Gadža, Leban 4, Eter 1, Zrnić 5/2, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Buvinić 2, Greganić, Vida, Lončar, Lavrič, Tomić, Vozab 4.
Trener: Hrvoje Horvat

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Nexe 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/3, Nexe 2/2.