Neretvanac “prva žrtva” nogometaša Širokog Brijega u prvoj ovogodišnjoj pripremnoj utakmici

NK Široki Brijeg u prvoj je pripremnoj utakmici pobijedio hrvatskog trećeligaša NK Neretvanac rezultatom 4:1.

Ovaj susret igran je na terenu “Musa-Karačić”, a bio je prva prilika za šefa stručnoga stožera Gocu Sedlskog da provjeri spremnost svih igrača te kako se s ostatkom momčadi slažu i kako su se uklopili novi igrači.

Široki je susret započeo u sastavu Zlomislić, Hrkać, Barišić, Ćorluka, Marković, Enin, Marić, Vukoja, Babić, Popović i Petrović.

Plavo-bijeli su očekivano od samoga početka preuzeli inicijativu i brzo su uspostavili dominaciju na terenu koju su držali do samoga kraja. U prvih pola sata igre kreirao je Široki dosta prilika, a prvi pogodak pao je 32. minuti. Babić je ubacio, a Borna Petrović glavom postigao prvijenac za vodstvo Širokog Brijega.

Domaćini su do kraja poluvremena zabili još jedan pogodak iz odlične akcije. Marković je precizno ubacio za Popovića koji je pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu Sedloski je isprobao druge igrače. Za Plavo-bijele u drugom poluvremenu na teren je istrčala postavka: Bilobrk, Hrkać, Perković, Kvesić, Ćorić, Begonja, Kožul, Eliomar, Stanić, Marušić, Bagarić.

Na samom otvaranju drugog poluvremena gosti su triput uspjeli zaprijetiti Bilobrku, ali vratar Širokog bio je siguran.

Široki je i u nastavku igrao odlično. Sjajnom akcijom u 58. minuti domaći su loptu prenijeli od vlastitog šesnaesterca do protivničkog, dvaput je šutirao Begonja, no neuspješno, a zatim je Marušić zabio za 3:0.

Gosti su u 73. minuti smanjili zaostatak na 3:1 pogotkom Širokobriježanina Ante Grbešića. Na domaće primljeni pogodak nije puno utjecao, u 85. minuti na asistenciju Kvesića u strijelce su upisao i Dražen Bagarić za konačnih 4:1.

Idući susret momčad Širokog igrat će 24. siječnja protiv Croatije iz Zmijavaca.