Nastavljena nezapamćena serija neodlučenih rezultata „Plavo-bijelih“

I protiv Mladosti je nastavljena nezapamćena serija neodlučenih rezultata „Plavo-bijelih“, ovo je bila već osma utakmica okončana remijem. Uza sve, ni smjena Pavića, koji je „kormilo“ napustio nakon sedam kola s 13 bodova, nije donijela očekivani pomak, jer nakon toga Ćorić je poražen od Željezničara, a Sedloski je u sljedećih osam utakmica osvojio 10 bodova pa se onda jednostavno nameće pitanje zaslužuju li pojedini prvotimci nositi dres Širokog Brijega.

Prvo je Marković pokušao dobrim prizemnim udarcem u 8. minuti, ali Velić se nije dao iznenaditi, baš kao ni pet minuta kasnije. Eliomar je odlično povukao kontru, pretrčao gotovo pola terena i poslužio Kvesića koji je iskosa s lijeve strane oštro šutirao, no nedovoljno dobro da bi svladao vratara Mladosti.

Kazna za ove nerealizirane situacije stigla je u 27. minuti. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru domaćih lopta se odbila do Atajića koji je „zakucao“ u mrežu za 0:1.
Samo šest minuta nakon toga Široki je mogao do izjednačenja. Međutim, Čabraja ni iz kaznenog udarca nije uspio svladati Velića koji je s lakoćom obranio poluvisoku loptu napadača „Plavo-bijelih“ pa se na odmor otišlo s vodstvom gostiju.

Gosti su u nastavku prvi zaprijetili preko Boje koji je bio zamalo neprecizan s dvadesetak metara. Prvi kontakt s loptom Franjić je, pak, u 70. minuti pretvorio u izjednačenje. Silovito je šutirao lijevom nogom iskosa s desne strane, a lopta se od jedne odbila prvo do druge vratnice te onda u mrežu – 1:1.

Franjić se mogao proslaviti u 80. minuti, no njegov silovit udarac završio je tik preko grede. Uzvratili su gosti preko Welbeck-Maseka koji je u 85. s tridesetak metara pogodio gredu. Do kraja su gosti manje-više uspješno krali vrijeme, što je isprovociralo publiku, koja je krajnje nezadovoljna napustila Pecaru.

STRIJELCI: 0-1 Atajić (27), 1-1 Franjić (70).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić (58. Vukoja), Barišić, Čabraja (68. Franjić), Eliomar, Marić (46. Bagarić), Ćorluka, Jurić, Kovačić, Begonja, S. Marković. Trener: Sedloski.

MLADOST: Velić, Welbeck-Maseko, Guzina, Anđušić (88. Delić), B. Marković, Atajić (72. Sadiković), Bojo, Asani, Nikolić (82. Hreljić), Mujagić, Isaković. Trener: Zildžović.