Nabrijani navijači prekinuli derbi na Pecari koji je nastavljen nakon više od 20 min. i na kraju završio podjelom bodova

Široki je do vodstva došao u ranoj fazi utakmice, već u 14. minuti. Pogriješio je Hrvoje Barišić, domaći su presjekli loptu, Bagarić se sjurio sam prema golu, a onda ga je u kaznenom prostoru prekršajem zaustavio gostujući vratar Soldo. Peljto je opravdano pokazao na bijelu točku, uz javnu opomenu Soldi, a siguran realizaror kaznenog udarca bio je Petar Franjić – 1:0.

Obrana Zrinjskog ponovno je ispala u 25. minuti. Sijevnula je još jedna kontra “Plavo-bijelih”, Franjić je ostao sam na rubu kaznenog prostora, oštro šutirao, no Soldo je krajnjim naporom izbacio loptu ispod grede u korner.

Kazna za ovu nerealiziranu prigodu domaćih zamalo nije stigla već minutu kasnije. Marković je sjajno uposlio Filipovića, Bilobrbk mu je krenuo u susret, a Filipović je potpuno neometan s petnaestak metara poslao loptu tik pored desne vratnice.

Novi protuudar Širokog uslijedio je u 39. minuti. Eliomar je okončao akciju silovitim udarcem s desnog krila u vanjski dio mreže, ostalo je 1:0.

Zaprijetio je Zrinjski u 39. preko Perišića, međutim obrana Širokog je u posljednji trenutak blokirala, od svega samo udarac iz kuta iz kojega “Plemići” nisu uspjeli zaprijetiti.

Prvih dvadesetak minuta nastavka proteklo je bez velikih prigoda, a onda je u 65. minuti Peljto poslao igrače obje momčadi u svlačionicu. Uslijedilo je više od dvadeset minuta prekida, a zbog bacanja predmeta u teren ispražnjen je dio sjeverne tribine sa “Škriparima”.

U 69. Široki je mogao do povećanja vodstva i odluke. Stanić je sjajno uposlio Begonju, no ovaj je slabo šutirao s ruba peterca.

Zrinjski je u 83. minuti iz svoje prve prave akcije u drugom poluvremenu došao do poravnanja. Bencun, koji je ušao u igru samo nekoliko trenutaka ranije, odlično je na drugoj vratnici pronašao Filipovića koji se samo naklonio glavom za 1:1.

STRIJELCI: 1-0 Franjić (14 – 11m), 1-1 Filipović (83).

CRVENI KARTON: Barišić (88).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorić, Franjić (78. Popović), Babić, Eliomar (67. Stanić), Begonja, Hrkać, Perković, Bagarić (90+1. Petrović), S. Marković, Enin. Trener: Goce Sedloski.

ZRINJSKI: Soldo, Čurjurić, Barišić, Čirjak, E. Marković (82. Bencun), Stojkić, Perišić (69. Bekrić), Jakovljević, Filipović, Bekić, Kadušić (64. Galić). Trener: Blaž Slišković.