Mostarske odbojkašice teže od očekivanog došle do pobjede nad širokobriješkim Smečom

Odbojkašice Mostara, teže od očekivanog, pobijedile su širokobriješki Smeč 2:3 (25:20, 17:25, 19:25, 25:18, 6:15) u derbi susretu 2. kola Super lige Federacije BiH – skupina jug igranom u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Iako Mostarke ove sezone slove kao glavne kandidatkinje za ulazak u Premijer ligu, do pobjede su se morale dobro namučiti protiv Širokobriježanki, koje su osvojivši prvi set 25:20, pokazale da se neće tek tako predati.

Gošće su se u nastavku probudile te su osvojile drugi i treći set, no do maksimalna tri boda ipak nisu uspjele doći jer su domaće odbojkašice rezultat 25:18 osvojile četvrti set izjednačivši time rezultat na 2:2 te osiguravši si najmanje jedan bod iz ovog susreta.

No, Mostar je u petom setu veoma sigurno i uvjerljivo slavio rezultatom 6:15 te nije dozvolio Smeču da kreira iznenađenje.

U 3. kolu Smeč gostuje u Sarajevu kod ekipe Novog Grada, a prije toga će, točnije u srijedu 19. listopada, odigrati polufinalni susret Kupa Federacije BiH protiv Slobode u Tuzli.