Mladostašice iz Nevića Polja ostvarile pobjedu nad djevojkama iz Širokog Brijega

ŠIROKI BRIJEG – Nogometašice Širokog Brijega poražene su 1:2 od Mladosti iz Nevića Polja, inače petoplasirane ekipe Premijer lige BiH, u pripremnoj utakmici igranoj u Trening kampu ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu.

Trećeplasirana ekipa Prve lige Federacije BiH pružila je odličan otpor premijerligašicama, a većim dijelom susreta bile stvarale su nekoliko izglednih prilika, no na kraju su ipak slavile iskusnije nogometašice.

Već u petoj minuti susreta Širokobriježanke su propustile najizgledniju priliku za vodstvo. Matea Marušić iskoristila je sudar gostujuće vratarke i obrambene igračice te je loptu proslijedila Marijani Lasić koja s vrha šesnaesterca, ometena jednom protivničkom igračicom, nije uspjela pogoditi prazna vrata.

Kazna je ubrzo uslijedila i to u 10. minuti. Nakon jednog prekida, lopta se odbila do Ermine Abdaković koja s pet metara pogađa za vodstvo Mladosti.

žnkširmlnp 06032015 1

Do kraja poluvremena igralo se veoma agresivno i grubo, a deblji kraj je izvukla najbolja napadačica Širokog Brijega Jelena Milinović koja je ozlijedila koljeno te je morala napustiti igru. Inače, ova napadačica prošle sezone je upravo igrala u Mladosti iz Nević Polja, a u pripremnoj utakmici igranoj prošlog vikenda protiv Donata postigla je hat-trick.

Do posljednjeg sučevog zvižduka u prvih 45 minuta, zabilježeno je još nekoliko grubih prekršaja s obe strane, a čak su se nogometašice ”pogurale”, no strasti su smirili treneri i sudac.

U nastavku susreta gošće su udvostručile prednost. Abdaković je ponovno bila precizna u 59. minuti. Širokobriježanke su smanjile na 1:2 u 66. minuti preko Ana Marije Bilać nakon lijepe akcije, no do kraja ipak nisu uspjele izjednačiti.