Mladi rukometaši Izviđača bolji od Iskre iz Bugojna

Mladi rukometaši Izviđača koji se natječu u Prvoj ligi Federacije BiH, skupina jug savladali su bugojansku Iskru, vodeću momčad na prvenstvenoj ljestvici i pretendenta za ulazak u Premijer ligu rezultatom 29:26, poluvrijeme 12:9. Mladići, uglavnom, rođeni 2002. godine i mlađi, pružili su odličnu partiju tijekom svih šezdeset minuta susreta.

„Skauti“ su pogocima Marina Alilovića u 7. minuti poveli 3:0, u 14. minuti bilo je 7:4, a u 19. 9:5. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću mladih „Skauta“ od 12:9.

U drugom poluvremenu u 37.minuti Izviđač, prvi put u susretu, stiže do pet pogodaka prednosti (16:11), a 49. minuti prednost je iznosila šest pogodaka (23:17). Činilo se, kako su do tada igrali rukometaši Izviđača, da bi gosti mogli pretrpjeti uvjerljiv poraz. Malo zbog nedostatka snage, a pomalo zbog neiskustva, dolazi do pada u igri što gosti koriste i od 50. do 54. minute, serijom 6:1, stižu na pogodak zaostatka (25:24). U posljednjih pet minuta, obranama Ivana Hercega i pogodcima Marina Alilovića, Mihaela Bebeka i Filipa Odaka odabranici Milana Tolića ponovno stiže do odlučujuće prednosti (28:24, 59.minuta) i mirno privode utakmicu kraju.

Najefikasniji rukometaš susreta bio je Marin Alilović s deset pogodaka, osam pogodaka postigao je Mihalel Bebek, a pet Filip Odak.

U ekipi bugojanske Iskre Amir Bostan je postigao osam, a Ajdin Velić sedam pogodaka.

RK Izviđač II – RK Iskra Bugojno 29:26 (12:9)

RK Izviđač CO: Herceg, Šumelj, Alilović 10, Marinović, Medić, Lukenda 1/1, Ereš, Bebek 8, F. Pavlović 2, Odak 5, I. Pavlović 2, S. Pavlović 1, Sabljić, Bunoza, Bubalo, Bezer.

Trener: Milan Tolić.

RK Iskra: Agić, Halilović, Velić 7/2, Bostan 8/5, Papaja 3, Šupić 1, Zukić 2, Marjanović 2, Ljubunčić, Grab 1, Simonović, Lefkovski 2.

Trener: Fuad Mahmutović.

Isključenja: Izviđač 16 minuta, Iskra 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 1/1, Iskra PH 8/7.