Minimalna pobjeda Posušja nad Turbinom, Gruda nad Slogom iz Uskoplja

U nedjelju je na posuškom Mokrom Docu odigran veliki derbi 10.kola Druge lige FBiH – jug između Posušja i Turbine.

Derbi po dosta hladnom vremenu izmamimo je oko 500-injak istinskih ljubitelja nogometa. Na početku meča, na tribinama gradskog stadiona obješen je transparent, na kojem je Kn Poskoci Posušje čestitali rođendan jednom od svojih vjernih članova.

Slišković je na vrući teren poslao sljedeći sastav: Galić, Jukić, Kovač(C), Ćuže, Karamatić, Bešlić, Bešlić, Soldo, Crnogorac, Begić i Glavina.

Odmah od prve minute se vidjelo, da to neće biti utakmica sa mnogo prilika. U 15. minuti susreta Glavina je promašio “mrtvac”, rezultat na semaforu se nije mijenjao do 29. minute susreta. Iz lijepe akcije i šuta lopta pogađa gostujućeg igrača i dolazi do Jure Glavine koji topovskim udarcem matira Turbinu. Do kraja meča nije bilo nekih velikih prilika. Posušje je zatvorilo prilaze ka golu Galića i taktički privelo utakmicu kraju.

Bila je to velika pobjeda za Sliškovića i njegovu ekipu, a mrtva trka za prvaka se nastavlja. Posušje već u srijedu igra susjedski derbi sa HNK Tomislav u Tomislavgradu. Posušje je trenutačno druga momčad prvenstva sa 5 bodova manje od vodećeg konjičkog Igmana.

Gruđani bolji od Sloge

Nogometaši Gruda na stadionu Elić Luka u Grudama ugostili su ekipu HNK Sloga Uskoplje i slavili rezultatom 2:1. Mrežu gostiju pogodili su Danijel Prekpaljaj i Martin Ivanković.

Nakon 10. kola Gruđani imaju 10 bodova i trenutno su na 10. mjestu tablice Druge lige Jug. U idućem kolu gostuju u Ljubuškom kod ekipe NK Sloga.