Luka Bilobrk skinuo četiri jedanaesterca i odveo Široki Brijeg u finale Memorijala Blage Zadre

U drugom polufinalnom susretu 6. Memorijala Blage Zadre NK Široki Brijeg i HNK Cibalia Vinkovci odigrali su neodlučeno nakon regularnih 90 minuta igre.

Vinkovčani su imali vodstvo (Thiago) sve do 88. minute kada je Zoran Plazonić nakon ubačaja Ivana Crnova iz slobodnjaka s lijeve strane glavom pogodio za poravnanje.

Putnika u finale odlučili su udarci s bijele točke. Junak prave “lutrije” bio je naš vratar Luka Bilobrk koji se skinuo čak četiri jedanaesterca i omogućio Širokom Brijegu priliku za obranu naslova. Naša je momčad slavila u konačnici rezultatom 6:5. Sigurni s bijele točke bili su Wagner, Plazonić, Pandža, Barišić i Marić.

U nedjelju (15.30 sati) u finalu protiv NK Osijeka nogometaši Širokog Brijega brane naslov pobjednika Zadrina memorijala.