Košarkaši Širokog uvjerljivi nad Zdrinjskim

Košarkaši Širokog odigrali su treću uzastopnu utakmicu na svojoj Pecari u sklopu Lige 6 za prvaka, a gost Jusupove momčadi bio je vodeći Zrinjski. Kada se to najmanje očekivalo dogodila se pobjeda Širokoga protiv najskuplje momčadi lige rezultatom 95:80 (27:15, 15:31, 26:19, 27:15), pobjeda koja još uvijek ostavlja kakvu-takvu nadu da se Širokobriježani mogu dokopati Play-offa, jer predstoje još tri utakmice i velika borba, premda će dosta toga ovisiti i od rezultata drugih utakmica.

Domaćin je na početku susreta poveo 7:2, ali su gosti brzo sustigli zaostatak i izjednačili na 7:7, a sredinom prve četvrtine po prvi puta i poveli 11:9. Serijom 7:0 Široki je stigao do prednosti 16:11, a u završnici prve dionice pri rezultatu 19:15 napravio novu seriju od 8:0 i četvrtinu okončao uvjerljivom prednošću 27:15.

Pri rezultatu 29:18 gosti iz Mostara rade seriju od čak 18:1 i imaju vodstvo 36:30, a posebno raspoložen u tim trenucima bio je Sven Smajlagić koji je u drugoj četvrtini zabio čak pet trica iz isto toliko pokušaja, pa su domaćini bili van sebe nakon njegovih dalekometnih šuteva.

Široki je sustigao taj zaostatak izjednačivši na 36:36, no nešto bolja igra u završnici poluvremena donijela je “Plemićima” vodstvo 46:42 s kojim su otišli na veliki odmor.

Zrinjski je u nastavku dvoboja nekako održavao vodstvo tijekom treće četvrtine, ali se ipak nije uspjevao rezultatski odvojiti da bi domaćin pri rezultatu 51:57 kreirao seriju 10:0 i poveo 61:57, a treću dionicu okončao prednošću 68:65.

Posebno lijepo je bilo gledati mladog Josipa Batinića, najkorisnijeg igrača regularnoga dijela lige Herceg-Bosne koji u Prvenstvu BiH do sada nije imao neku veću minutažu, ali je u nedostatku Martina Junakovića maksimalno iskoristio svoju minutažu i domaćine nosio do pobjede.

Na otvaranju zadnjih deset minuta Široki serijom 6:0 stiže do lijepih 74:65, međutim gosti serijom 9:0 uzvraćaju i poravnavaju rezultat na 74:74. No, bila je to večer rezultatskih serija, pa je domaćin novom svojom serijom 8:0 otišao na 82:74 i za goste iz Mostara nije više bilo povratka. Na kraju je završilo i sa pomalo uvjerljivih 95:80.

T.J. Cromer je s učinkom od 25 poena, te po 5 skokova i asistencija predvodio Širokobriježane, spomenuti Batinić je ostvario učinak od 17 poena, 6 skokova i 3 asistencije, a odličan je bio i Dario Drežnjak sa 16 poena i 9 skokova.

Kod poraženog Zrinjskog na kraju je Sven Smajlagić utakmicu završio s 23 poena i 5 skokova, Toure Murry je dodao 18 poena i 5 asistencija, a Aleksandar Sokolović 13 poena i 6 skokova.

ŠIROKI BRIJEG – Dvorana Pecara. Utakmica 7. kola Lige za prvaka: Široki – Zrinjski 95:80 (27:15, 15:31, 26:19, 27:15).

HKK ŠIROKI: Naletilić 10, Lončar 4, Planinić, Cromer 25, Čolak 6, Zubac 6, Karačić 1, M. Drežnjak 10, D. Drežnjak 16, Batinić 17, Damjanović. Trener: Danijel Jusup.

HKK ZRINJSKI: Murry 18, Kuzman, Petric, Smajlagić 23, Sokolović 13, Golemac, Igrutinović 9, Brummitt, Miličević 11, Ljujić, Šamadan 2, Ramljak 4. Trener: Hrvoje Vlašić.