Košarkaši Širokog uvijeljivom pobjedom nad Čapljinom u vitrinu spremili Kup Herceg-Bosne

Košarkaši Čapljine poraženi su u finalu Kupa Herceg-Bosne od ekipe Širokog Brijega rezultatom 73:48.

Finale Kupa u Čapljini pratilo je oko 400 gledatelja.

Čapljina je odlično otvorila utakmicu, ali je ekipa Širokog ubrzo zbila redove te držala prednost do samog kraja utakmice.

Košarkaši Hrvoja Vlašića tako pokal prvaka Kupa HB nose u Široki Brijeg.

Široki su do pobjede vodili Mateo Drežnjak s 23 koša, Mateo Čolak sa 15 koševa i Darijo Drežnjak sa 16 koševa, dok su kod Čapljine najbolji bili Vladimir Ivelja 12, Matija Milin 11 i Milan Lužaić sa 9 koševa.

Vrijedi napomenuti kako su odličnu organizaciju utakmice upotpunile i čapljinske mažoretkinje, kao i tombola na poluvremenu kada su sretni dobitnici šutirali na koš za novčanu nagradu.

”Mi smo u utakmicu krenuli loše, a Čapljina je dobro igrala, posebno u obrani, što nam je stvaralo probleme. Ipak, ubrzali smo protok lopte i sve je došlo na svoje, no namučili smo se u današnjem finalu nakon dobrog prvog poluvremena. Čestitam svojim igračima, kao i Čapljini, koja je pokazala da ekipe koje su na dnu ljestvice znaju sve svoje protivnike i dobro se spremaju za sve utakmice”, rekao je trener Širokog Brijega Hrvoje Vlašić.