Košarkaši Širokog utrpali preko stotke ekipi iz Splita

Košarkaši Širokog uvjerljivo su danas na Pecari pobijedili momčad Splita sa 103:84 (31:13, 26:31, 25:19, 21:21) u utakmici 11. kola Druge ABA lige, te na taj način prekinuli seriju od tri uzastopna poraza.

Splićani su na samom početku poveli tricom Gabrića, kasnije su vodili 11:9, no tada se događa impresivna serija domaćih od 19:0 zahvaljujući čemu u završnici prve četvrtine odlaze na ogromnih 28:11 i tu Splićanima daju do znanja tko je gazda ovdje.

Prva dionica je okončana rezultatom 31:13, ali gosti dobro otvaraju drugo razdoblje igre te svojom serijom 9:0 smanjuju zaostatak na 31:22. Momčad Hrvoja Vlašića uzvraća sa 5:0, pa semafor prikazuje kudikamo pristojnijih 36:22 što će domaćini znati zadržavati do okončanja poluvremena, te na veliki odmor otići s prednošću 57:44.

Gosti se još jednom vraćaju u 23. minuti kada smanjuju na 59:51, međutim pri rezultatu 70:61 domaćin radi seriju 9:0 za novo oku lijepo odvajanje na 79:61 čime je zapravo ova utakmica i zaključena.

Na kraju su domaćini dosegli troznamenkastu brojku postignutih poena, odnosno susret završili pobjedom 103:84, pa su sada na skoru 6:5, a Split 5:6. Štoviše, aktualni prvak BiH u naredna dva susreta još dva puta igra pred svojom publikom, a suparnici su slovenski klubovi Helios i Rogaška, pa je realno za očekivati dodatno popravljanje skora, a samim time i položaja na ljestvici Druge ABA lige.

Prvo ime ovog susreta bio je Splićanin u širokobriješkim redovima Goran Filipović s 29 postignutih poena, 6 asistencija i 4 skoka. Pratili su ga Ivan Karačić sa 18 poena i 5 skokova, Mateo Čolak s 14 i Mateo Drežnjak s 13 postignutih poena.

U redovima Splita najbolji bili su Toni Perković (19 poena, 6 skokova, 6 asistencija), Pavle Marčinković (17 poena) i Darko Bajo (15 poena, 4 skoka).

Dodajmo ovome kako su jučer u sklopu 11. kola međusobno snage odmjerili preostala dva bh predstavnika, Sloboda i Spars, a Tuzlaci su u Mejdanu slavili pobjedu 77:73. Njihov trenutni skor je 3:8, a kod Sparsa 1:10.