Košarkaši Širokog preokretom do +9 i pobjede protiv Mladosti

ŠIROKI BRIJEG – Dobru igru i pobjedu protiv Sparsa u Sarajevu u prošlom kolu momčad Damira Vujanovića je potvrdila i u domaćoj utakmici protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada.

Pobjeda je bila imperativ ako su mladi igrači Širokog htjeli ostati u utrci za polufinale. Mladost je na Pecari 34 minute bila u vodstvu, imala veliku 52:40 prednost u 24. minuti, no nije izdržala završni nalet domaće mladosti. Uzbuđenje u završnici pretvorilo se u veliku radost i sjajan dar mladih košarkaša najodanijim navijačima uz 42. klupski rođendan.

Široki je odigrao dva različita poluvremena. U prvome je djelovao bezidejno u napadu. S druge strane gosti su uvijek stvarali “višak” i u pravilu slobodni igrač pogađao je. Visoki Aleksandar Radukić izvlačio se vani i šutevima za tri poena rasturao krhku domaću obranu. Plod takve igre bilo je vodstvo gostiju na poluvremenu 31:38.

Treću četvrtinu obilježila je šuterska revija. Za deset minuta gosti su pogodili pet, a domaći četiri trice. Imala je Mladost u 24. minuti i najveću prednost 52:40. Po dvije trice u toj dionici pogodili su Knežević i Radukić, jednu Jeremić. Uzvraćali su Kovačevič, Vranješ i Ćorić, a jako zapažen u ulozi organizatora igre bio je mladi Ljubo Zadro.

U posljednju četvrtinu gosti su unijeli pet poena viška (56:61), no, nisu izdržali nevjerojatni nalet domaće momčadi. Širokobriježani su prvo stisnuli u obrani, više nije bilo prostora za šut izvana, a reket je bio strogo kontroliran. A onda je krenula ubitačna serija u napadu 14:0 i Široki je od 34. minute kada je Kovačevič pogodio tricu za 61:65 preokrenuo dvije minute kasnije preko Matea Čolaka na 68:67, da bi Karačić u 38. minuti zapalio tricom tribine za vodstvo 75:67. Na kraju je Maj Kovačevič položio za 83:74, što je Široki ostavilo u utrci za Play – off i bolji rezultat od onog kojeg je Mladost ostvarila u Mrkonjić Gradu (92:85), što u konačnici može biti vrlo važno. Još su dva kola do kraja Lige 6, u subotu Široki igra protiv Leotara u Trebinju, a u iduću srijedu u goste dolazi Kakanj.

Strijelci za Široki su bili: Vranješ 3, Ćorić 16 (8 skokova) , Prskalo 2, Zadro 7, Čolak 14 (11 skokova), Zubac 8 (12 skokova), Kovačevič 16, Karačić 17 (9 skokova) poena.