Košarkaši Širokog poražena na gostovanju u Kanju

Košarkaši Širokoga nisu uspjeli i po drugi put u tekućoj sezoni slaviti pobjedu na vrućem gostovanju u Kaknju. Domaćin je bio bolja momčad i izborio treću pobjedu u Ligi za prvaka, a isto tako Širokobriježanima nanio njihov treći poraz. Završilo je 80:71 (25:22, 24:12, 15:19, 16:18).

Gosti su bolje ušli u sinoćnju utakmicu, te poveli 11:4 zabivši nekoliko laganih poena nakon kvalitetnih obrambenih reakcija, međutim tricama Gaćeše i Božovića domaćin se brzo vratio i smanjio na 10:11, a nešto kasnije i poveo 17:16. Širokobriježani su još jednom vratili prednost na svoju stranu došavši u vodstvo od 20:17, ali su uslijedile dvije trice Ermina Dedića za 23:20. Potom su Kakanjci novim poenima digli prednost na 25:20, a poenima svoga kapetana Zubca gosti smanjili na 25:22 za rezultat prve četvrtine u kojoj je briljirao Dedić s 12 poena.

Poenima Matea Čolaka gosti su u drugoj dionici poveli 28:27, no pri rezultatu 30:30 uslijedile su širokobriješke “žute minute”, jer domaćin serijom 16:0 stiže do uvjerljivih 46:30. Jednostavno, dogodio se potpun raspad sustava kod gostiju iz Širokoga Brijega, Macon već u 18. minuti zarađuje petu osobnu, gosti se ne mogu na svojoj klupi načuditi sudačkim odlukama, ali je krivice za sve to loše što im se događalo definitivno bilo i u njihovim redovima. Poluvrijeme završava prednošću Kaknja 49:34.

U trećoj dionici domaćin je stigao i do 20 poena viška – 60:40, te se činilo kako je utakmica tu prelomljena, no onda su se i domaćini opustili, a Široki do završetka trećeg razdoblja igre smanjio na 64:53 i ipak zadržao nadu u jedan veliki preokret.

Domaćin je na otvaranju posljednje dionice poveo 66:53, no na 3.15 minute do kraja gosti su smanjili na 67:63 i vratili potpunu neizvjesnost u utakmicu. I tada se u junaka promeće Adi Zahiragić, igrač koji je do tada bio bez poena, no onda najprije zabija tricu, a u završnici susreta biva siguran i sa slobodnih bacanja, te odvodi domaćine do pobjede 80:71.

Ermin Dedić je bio prvo ime utakmice s 19 poena (od toga ih je u prvom poluvremenu postigao 18), Milivoje Božović je dodao 14 u pobjedničkoj momčadi, a Nikola Gaćeša i Adam Mirković po 11, dok su Širokobriježane predvodili Martin Junaković sa 17 i Ivan Karačić s 13 poena.

U sljedećem kolu Široki dočekuje Sparse u subotu u 19 sati.