Košarkaši Širokog pobjedom nad Rogaškom zaključili kalendarsku godinu u Drugoj ABA ligi

Iza košarkaša Širokog iznimno je uspješna godina budući da su se nakon nekoliko godina stanke vratili na vrh bh košarke, a ponovno su zaigrali i u regionalnom natjecanju, istina za početak u drugom jakosnom rangu, no i to je pomak. I u tom rangu, Drugoj ABA ligi, poprilično dobro guraju, jer se trenutno nalaze pri vrhu poretka sa skorom od osam pobjeda i pet poraza. Dobro, raspored je bio takav da su u dosadašnjem dijelu sezone osam puta bili domaćini, pa su upravo taj raspored na pravi način ostvarili zabilježivši sedam domaćih pobjeda uz jedno gostujuće slavlje.

To jedino gostujuće slavlje zbilo se u uvodnom dijelu sezone na gostovanju kod Rogaške, a ovog četvrtka Širokobriježani su pobijedili i na Pecari 91:82 (26:15, 21:23, 20:19, 24:25), a pošto je riječ o suparniku koji se izravno bori s Vlašićevom momčadi za TOP 4, odnosno plasman u doigravanje ovog natjecanja samim time trijumf nad Slovencima dodatno dobija na težini.

I posjeta u dvorani Pecara bila je jako dobra pošto se skupilo oko 2.000 gledatelja i oni su mogli uživati u dopadljivoj utakmici gdje je domaćin cijelo vrijeme imao prednost, nakon prve četvrtine već dvoznamenkastu, te više-manje u nastavku sraza to održavao, ali je Rogaška u završnici priprijetila, jer iako se na neke tri minute do kraja činilo kako je stvar gotova pošto je semafor pokazivao 80:66 ipak u završnih šezdeset sekundi ušlo se pri rezultatu 84:80. Tada je Ivan Karačić pogodio važnu tricu za 87:80 i time su domaćini napokon mogli odahnuti.

Braća Drežnjak su još jednom prednjačili u domaćim redovima, pa je Mateo susret zaključio s učinkom od 19 poena i 4 asistencije, a Dario sa 18 poena i 8 skokova. Odličan je bio i Jure Zubac sa 17 poena i 7 skokova, dok su se u redovima Rogaške istakli Tadej Ferme s 15, Đorđe Lelić s 14 poena i 6 asistencija, odnosno Urban Durnik, koji je također pridodao 14 poena.

Ova pobjeda je višestruko značajna budući da je raspored takav za Široki da im sada slijede tri neugodna gostovanja (Dynamic, Novi Pazar, Lovćen) i u širokobriješkim redovima vjeruju kako će u tim nastupima zabilježiti barem jednu pobjedu, ali se nekako potajno nadaju da usprkos tom teškom rasporedu mogu skinuti i dva skalpa, a to bi ujedno bio veliki korak ka osvajanju jednog od prva četiri mjesta i plasmanu u doigravanje.

Pored susreta u Širokom Brijegu ovog četvrtka još su igrali Split i Novi Pazar a domaćin je iznenađujuće uvjerljivo slavio sa 116:81.

Rezultati 13. kola:

Široki – Rogaška 91:82, Split – Novi Pazar 116:81. Ranije igrano: Borac – Sloboda 99:69, MZT – Spars 73:64, Sutjeska – Lovćen 87:83, Helios – Dynamic 63:61.

Poredak:

Borac 12-1, MZT 10-3, Sutjeska, Rogaška i Široki 8-5, Helios 7-6, Split i Dynamic 6-7, Lovćen 5-8, Novi Pazar 4-9, Sloboda 3-10, Spars 1-12.