Nakon što su poraženi dva puta od Ludwigsburga u kvalifikacijama za Ligu prvaka i od Vršca u ABA dva ligi, ovaj put su od izabranika Aleksandra Damjanovića bili bolji košarkaši Širokog Brijega rezultatom 71:66.

Bosna je bila bolji protivnik u prvoj četvrtini koju su dobili 12:14, a onda je domaći tim ubacio u brzinu više i drugu dionicu riješio u svoju korist, bilo je 20:12, pa se na poluvrijeme otišlo sa šest poena prednosti Širokog 32:26.

Široki je vodio i u trećoj četvrtini, imali su i dvocifrenu prednost, a u posljednjih sedam sekundi ušli su sa devet poena prednosti, bilo je 53:44 nakon čega je Ikonić fauliran pri šutu za tri poena, a klupa Širokog je dobila tehničku grešku. Goran Ikonić je realizirao sva četiri bacanja i u posljednjih deset minuta se ušlo sa svega pet poena prednosti domaćih, 53:48.

U uvodnim minutama posljednjeg perioda Ikonić je još jednom pogodio i tako vezao seriju od šest uzastopnih poena, a Bosna se vratila na 53:50.

Nakon toga se igrala izjednačena košarka, a domaći su poenima Matea Drežnjaka vratili prednost na plus pet, 63:58, a potom je Naletilić pogodio trojku na 1.49 do kraja za plus šest, 68:62.

Do kraja nije bilo vremena za povratak Studenata, pa je tako Široki slavio pobjedu u velikom derbiju bh. košarke.

Domaće je do pobjede vodio Naletilić sa 20 poena, četiri skoka i tri asistencije dok je Mateo Drežnjak dodao 13 poena uz tri skoka i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Karačić sa deset poena i tri skoka.

U redovima Bosne najbolji je bio Goran Ikonić sa 15 poena dok je Adin Dželmo dodao 14 poena uz sedam skokova i tri asistencije. Još je dvocifren bio Miroslav Pašajlić sa deset poena, pet skokova i četiri asistencije.

Široki Brijeg-Bosna 71:66 (12:14, 20:12, 21:22, 18:18)