Košarkaši Širokog na svom tereni nastavljaju dominaciju, poslan kući klub iz Beograda!

Gdje su stali u prošloj košarkaši Širokog nastavili su i u novoj sezoni. U prvoj domaćoj službenoj utakmici pobijedili su beogradski Dynamic 83:79. Bio je to susret 3. kola Druge ABA lige, a u neizvjesnom i zanimljivom susretu Širokobriježani su na kraju stigli do zasluženoga slavlja, prije svega zahvaljujući Mateu Drežnjaku, koji se zaustavio na 28 postignutih poena (7 pogođenih trica).

Susret je počeo u znaku Filipa Kraljevića koji postiže prva četiri poena za vodstvo 4:0, ali i općenito prvih osam širokobrijeških poena na utakmici. Mateo Drežnjak prvi postiže tricu na večerašnjem susretu i domaćini stižu do vodstva 13:8 u 4. minuti dvoboja. Karačić iz slobodnih bacanja diže prednost na 15:8 da bi pri rezultatu 17:10 i gosti iz Beograda zabili dvije trice preko Smiljanića i Pašajlića, te tako smanjili na minimalnih 17:16.

Trećom tricom Matea Drežnjaka Široki se ipak vrlo brzo još jednom odvaja odlazeći na 25:18, a prvu četvrtinu završava s prednošću od 29:21. Vodili su domaćini u 13. minuti i sa 33:23, no gosti su se približavali, a pri rezultatu 39:35 serijom 6:0 prešli u svoje prvo vodstvo od 41:39. Na poluvrijeme su otišli s 43:41. Inače, u tom prvom dijelu jedino je Mateo Drežnjak (4/6) pogađao trice kod Širokog, jer je ostatak momčadi za tri poena imao šut 0/9.

Šut nije služio ni na otvaranju drugog poluvremena, pa je Dynamic novom serijom 6:0 stigao do vodstva 49:41, a nakon 24. minute gosti su vodili i sa već uvjerljivih 57:43, no Širokobriježane je cijelu prošlu sezonu krasilo to što nikada nije bilo predaje, pa nije ni ovoga puta na oduševljenje prisutne publike.

Do okončanja trećeg razdoblja igre momčad Krunoslava Krajnovića smanjila je na 54:61. Istina, poveli su gosti na početku tih završnih deset minuta sa 63:54, no serijom 7:0 prišao je domaćin na 61:63, a pri rezultatu 67:72 novom serijom od 8:0 i poveo 75:72. Dobrom igrom se Mateu Drežnjaku priključio i povratnik Naletilić, kao i brat Dario Drežnjak, no završnu rolu ponovno je odradio Mateo zabivši pet poena pri rezultatu 75:74, pa kada je Široki stigao na 80:74 priči je bio kraj.

Mateo Drežnjak je susret završio s 28 poena uz 7 pogođenih trica iz 11 pokušaja, uobičajeno dobar bio je i Filip Kraljević s 19 poena i 5 skokova, dok je Dario Drežnjak susret okončao s 9, a Naletilić i Karačić sa po 8 poena s tim da je Naletilić ostvario i 6 asistencija.

Na drugoj strani najraspoloženiji bio je Đorđe Šalić s 24 poena i 6 skokova, Pašajlić je dodao 16, a Smiljanić 14 poena.

Ova pobjeda odlična je najava onoga što slijedi za Širokobriježane, a to je serija atraktivnih utakmica na domaćem parketu, jer već u subotu u prvenstvenom dvoboju stižu stari znanci Sparsi, a zatim u novim utakmicama Druge ABA lige najprije Novi Pazar, pa potom i Lovćen.

Dvorana Pecara. Gledatelja: 2.000. Suci: Denis Hadžić, Miodrag Lakićević i Karolina Radićević. Utakmica 3. kola Druge ABA lige: Široki – Dynamic VIP PAY 83:79 (29:21, 12:22, 13:18, 29:18).

ŠIROKI: Naletilić 8, Kraljević 19, Filipović 6, J. Čović, Čolak 2, Zubac, Karačić 8, M. Čović, M. Drežnjak 28, D. Drežnjak 9, Damjanović, Batinić 3. Trener: Krunoslav Krajnović.

DYNAMIC VIP PAY: Matijašević, Pašajlić 16, Akay 6, Vulikić 3, Beslać 7, Sokolović 5, Tomašević, Šalić 24, Ostojić 4, Paunović, Smiljanić 14, Vujović. Trener: Mirsad Alilović.

Rezultati 3. kola:

MZT – Rogaška 74:54, Borac – Spars 96:62, Helios – Novi Pazar 95:86, Sutjeska – Sloboda 73:70, Split – Lovćen 72:63, Široki – Dynamic VIP PAY 83:79.

Poredak:

Borac i MZT 3-0, Split, Helios, Sutjeska i Široki 2-1, Novi Pazar, Rogaška, Lovćen i Dynamic VIP PAY 1-2, Sloboda i Spars 0-3.