Košarkaši Posušja slavili protiv Gruda u drugoj finalnoj utakmici prvenstva KS Herceg-Bosne

Nakon odigrane prve dvije utakmice finala prvenstva KS Herceg-Bosne košarkaši Posušja i Gruda su ostvarili po jednu pobjedu.

Iako su gubili gotovo cijelu utakmicu, Grude su preokretom došli do pobjede u prvom susretu igranom na njihovom terenu. Sinošnja utakmica je dosta nalikova onoj prethodnoj.

Posušje odlično igra prvo poluvrijeme, a “granitnom” obranom ne dopuštaju protivniku lake poene. Nakon 13 minuta igre Grude su u zaostatku 24:10 i gostujući trener Jelić je primoran zvati timeout. Gosti prelaze na zonsku obranu i uspjevaju se serijom 8:0 vratiti u utakmicu. Ante Ramljak i Josip Penava uzvraćaju serijom 5:0 pa se na odmor odlazi sa prednošću domaćina “rukometnim” rezultatom 29:19.

U nastavku ne gledamo više “rovovsku” bitku kao u prvom poluvremenu. Velika požrtvovnost i agresivnost iz prvog dijela ostavila je traga na posuškim košarkašima koji u trećoj četvrtini gube malo na svježini i snazi te dopuštaju Grudama da se približe. Koševima Šuška i Smolića gosti uspjevaju dva puta izjednačiti, ali ne i preokrenuti rezultat. Pri rezultatu 45:45 u posljednjoj četvrtini Posušje dodaje gas i nošeno fantastičnim navijanjem pravi veliku seriju od 14:0 i ostvaruje prvu pobjedu u finalu.

U utakmici koja je završila rezultatom 60:47 najviše je zabio Ante Ramljak postigavši 18 poena. Fantastičan je bio Ante Leko koji je uz 13 koševa skupio i 9 skokova te 4 ukradene lopte, a kapetan Penava je dodao 12 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Kod gostiju Zlatko Galić je susret zavšio sa 15 koševa.

Ključni faktor pobjede bila je timska i individalna obrana Posušja. Gruđani su taktički odlično pripremljeni, dobro detektiraju slabe točke svog protivnika, ali ih na sinošnjoj utakmici nije bilo. Odlična atmosfera u dvorani i navijanje Poskoka tijekom cijele utakmice potakla je žute da daju i više od svojih mogućnosti i zaustave gotovo sve napade Gruda i tako dođu do zaslužene pobjede.

Idući susret se igra već u subotu. Grude su domaćini u 3. finalnoj utakmici koja se igra s početkom u 20:00 sati. Košarkaši Posušja su pokazali da uz pomoć publike mogu doći do nove titule, zato u subotu svi u Grude i povedite ih do još jedne pobjede, priopćeno je iz KK Posušje.