Košarkaši Leotara ostvarili pobjedu na domaćem terenu protiv Širokog

Košarkaši „Svislajon Leotara“ pobijedili u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“, u okviru 9. kola prvenstva BiH, pobjedili su ekipu „Širokog“ iz Širokog Brijega rezultatom 89:80.

Trebinjci su odlično otvorili utakmicu i već u prvih deset minuta osigurali sigurnu pobjedu.

Rezultat nakon prve četvrtine bio je 31:14.

U naredne tri četvrtine gosti su zabilježili pobjedu, ali im to nije bilo dovoljno da sustignu razigranu ekipu Leotara.

Druga četvrtina završena je rezultatom 23:24, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 54:38.

U nastavku utakmice gosti iz Širokog Brijega pobijedili su u trećoj četvrtini 18:22, a bolji su bili i u posljednjih deset minuta koje su dobili sa 17:20.

U ekipi Leotara bolji od ostalih je bio Đurasović sa 24 poena, dok su kod gostiju najefikasniji bili Močnik i Zubac sa po 17 koševa.

KK „Svislajon Leotar“: Kovačević, Batinić, Aleksić 7, Pelkić 13, Mijović, Đurasović 24, Lužaić 6, Radmilović 10, Radović, Fekete 12, Ninković 17, Milanović.

KK „Široki“: Pervan, Dugum 4, Šušak, Planinic, Močnik 17, Čolak 6, Zubac 17, Brovn 10, Karačić 3, M. Drežnjak 9, D. Drežnjak 14, Batinić.