Juniori Širokog Brijega i Željeznicara podijelili bodove

Nogometni juniori Širokog Brijega u sklopu 19. kola Omladinske Premijerlige BiH gostovali su na Grbavici kod Željezničara i odigrali neodlučenih 1:1.

Golovi su postignuti u prvom poluvremenu pošto su najprije domaćini poveli preko Ahmeda Hasanovića u 20. minuti, dok je četiri minute kasnije Ilija Mašić poravnao na konačnih 1:1.

Gosti su susret završili s desetoricom igrača budući da je u 70. minuti zbog druge javne opomene isključen Stanko Marić, no ipak su uspjeli zadržati neodlučen rezultat i doći do vrijednoga boda.

Na ovaj način su baš kao i u seniorskoj konkurenciji udaljili Željezničar u borbi za naslov sa Sarajevom, jer “bordo” momci sada imaju 46 bodova i utakmicu manje, dok je Željezničar drugi sa 42 boda. Široki Brijeg se uz utakmicu manje nalazi na osmom mjestu s 24 prikupljena boda.