Juniori Izviđača prvaci Herceg Bosne

Drugi dio završnice rukometnog prvenstva Herceg Bosne za juniore odigrana je u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, a prema očekivanju uvjerljivo je slavio Izviđač Central osiguranje.

U prvom susretu na programu je bio sraz čapljinskih ekipa RA Čapljina i HRK Čapljina, a slavili su „stariji“ HRK Čapljina 22:17 (12:7).

Ekipa RA Čapljina je odigrala čak tri susreta, u drugom susretu poraženi su od HRK Široki Brijeg26:17 (13:8).

Kako su Izviđač i Žepče svoj susret odigrali prije, bilo je 29:14 za Izviđač u pretposljednjoj utakmici snage su odmjerili HRK Čapljina i HRK Široki Brijeg. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u nastavku su Čapljinci bili bolji i zasluženo slavili 29:23.

izlj18217 1

U posljednjoj utakmici dana Izviđač CO bez većih je problema slavio protiv RA Čapljina 36:17 (20:7). Iako je ovo juniorsko prvenstvo za Izviđač su igrali igrači rođeni 2000.godine jer je većina juniora s prvom momčadi gostovala u Trebinju.

Što se same utakmice tiče samo kratko, domaćin je već za desetak minuta stekao veliku prednost (10:2 u 11.minuti) pa je samo bilo pitanje s kojom će razlikom na kraju slaviti. Vrlo dobra obrana nije dala „disati“ pomalo umornim Čapljincima, a i ono što bi obrana propustila skidao je odlični vratar domaćina Tihomir Hrstić.

Sedmerci: RA Čapljina 4(3), Izviđač 1(1)

Isključenja: RA Čapljina 2.minute, Izviđač 18.minuta

RA Čapljina – Izviđač CO 17:36 (7:20)

RA Čapljina: Krešić 4,Jakić 1, Perić, M.Ljubić 2, Tadić, Cvitanović 1, Jurković, Barišić 2, Filipović, Pehar, D.Buntić 1, Previšić, F.Buntić 6, S.Ljubić.
Trener: Josip Ostojič.

Izviđač CO: Hrstić, Milas, I. Herceg, V.Herceg 1, Primorac 3, N.Dedić 4, M.Dedić 8, Mišetić 8, D.Alilović 5, M.Alilović 2, Vukšić 2, Mikulić 3, Lukenda, Vlaho 3, Bilić.
Trener: Toni Čolina.