Izviđač preko Vogošće izborio finale KUP-a BiH

U rovovskoj borbi u uzvratnoj utakmici polufinala KUP-a BiH u rukometu, koja je večeras odigrana u dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći, rukometaši Izviđač Central osiguranja su izborili plasman u finale. „Skauti“, iako oslabljeni, bez Kaluđerovića, junački su se borili ne dozvolivši rukometašima Vogošće da anulira prednost od četiri pogotka s kojom su doputovali u Vogošću.

Prvih 7-8 minuta proteklo je u ispitivanju snaga (2:2, 7. minuta). Nakon toga, Vogošća je opasno priprijetila s tri uzastopna pogotka, pogađaju Geko, Bečić i Stojanović za prednost 5:2 u 13.minuti. Uzvraćaju Đono i Delić, da bi u 20. minuti domaći, ipak, došli do željenog rezultata koji ih vodi u finale (8:4). Međutim, u zadnjih desetak minuta „Skauti“ su odigrali nešto bolje tako da se na odmor odlazi s prednošću domaćina od tri pogotka (11:8).

Drugo poluvrijeme bolje otvara Izviđač, pogocima Ivana Miličevića i Domagoja Alilovića stižu na gol zaostatka. Dobra igra „Skauta“ u prvih deset minuta nastavka, rezultirala je poravnavanjem rezultata na 14:14 u 41. minuti.

Sljedećih deset minuta pripalo je domaćinu, koji sa četiri pogotka dolaze do željene prednosti, bilo je 18:14 u 50. minuti. Prednost je mogla biti i veća da Josip Kvesić, inače junak večerašnje utakmice, nije obranio sedmerac Stojanoviću.

U zadnjih deset minuta, odlična obrana „Skauta“ na čelu s Josipom Kvesićem, koja je, tek, jednom dopustila domaćim rukometašima da zatresu njihovu mrežu, dok na drugoj strani „zabijaju“ Damir Mataga, Duje Maretić i dva puta Domagoj Alilović za konačnih 19:18 i za njihovo veliko slavlje u dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći.

Kod Izviđača, kako smo već rekli, najbolji pojedinac je bio Josip Kvesić sa šesnaest obrana, a najefikasniji je bio Domagoj Alilović s pet pogodaka, tri pogotka postigao je Duje Maretić, dok su po dvaput pogađali Milan Vukšić, Josip Čutura, Nikola Đono i Vedran Delić.

U ekipi Vogošće šest golova postigao je Benjamin Čičkušić, tri Ivan Stojanović, a po dva Mirza Mimić i Zlatko Kreso.

RK Vogošća Poljine Hills – RK Izviđač Central osiguranje 19:18 (11:8)

RK Vogošća: Efendić (7 obrana), Ivanković (8 obrana), Geko 1, Čorbo 1, Kadrić 1,Kreso 2, Gavrić, Čičkušić 6/3, Halilović, Bečić 1, Jelačić 1, Zahirović, Osmanhodžić, Bosić 1, Stojanović 3, Mimić 2.
Trener: Kasim Kamenica

RK Izviđač: Kvesić (16 obrana, 1 sedmerac), Mandić, Tolić, Miličević 1, Alilović 5, Kos, Ivanović, M. Mišetić, Čutura 2, Vukšić 2, Đono 2, Primorac, Mataga 1, Maretić 3, G. Mišetić, Delić 2/1.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Vogošća 6 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Vogošća 4/3, Izviđač 1/1.
Igrač utakmice: Josip Kvesić

Protivnik Izviđaču u finalu bit će Borac koji je u drugom polufinalnom susretu bio bolji od visočke Bosne.