Izviđač poražen u Novom Sadu od Vojvodine

Rukometaši Izviđača sinoć su u Novom Sadu doživjeli još jedan poraz u Seha-Gazprom ligi, ovaj put u 17. pretposljednjem kolu poraženi su od momčadi Vojvodine rezultatom 26:18, poluvrijeme 15:9. Kao i u većini dosada gostujućih utakmica presudile su „crne rupe“, koje su iskusni rukometaši Vojvodine iskoristili i došli relativno lagano do visoke pobjede.

Početnih 7-8 minuta pripalo je domaćoj ekipi koja je iskoristila smušenost u napadu rukometaša Izviđača i došla do rezultata 4:0. Međutim, u periodu od 8.do 20. minute, „Skauti“ su konsolidirali svoje redove i uspjeli doći do svoje igre što su i rezultatski valorizirali (8:7, 19. minuta). I onda, kao po pravilu, uslijedio bi neobjašnjiv pad, koji bi obilježile tehničke greške i promašene prilike i umjesto poravnanja rezultata, iskusne ekipe kao što je Vojvodina bi to kaznile. Sinoć je sjajni Verkić, nakon obrane ili promašaja „Skauta“, precizno poput kompjutera pronalazio u kontri, uglavnom, Grozdanića koji je bio neumoljiv. Serijom 6:0, domaći su stigli do visoke prednosti (14:7) i praktično pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Ostatak utakmice uglavnom se odigrao u ritmu „gol za gol“, domaći su držali prednost između 5 do 8 golova prednosti. „Skauti“ su imali u nekoliko prilika spustiti prednost domaćih rukometaša (25:20, 50.minuta), ali bi sjajni Svetlisav Verkić to spriječilo. Na kraju Vojvodina je slavila s najvećom prednosti do koje je dolazila tijekom susreta.

Miljan Ivanović s pet, Duje Maretić s četiri, Domagoj Alilović s tri i Josip Čutura s dva postignuta gola bili su najefikasniji rukometaši Izviđača.

Miloš Grozdanić je bio najefikasniji rukometaš susreta s osam pogodaka, dok je Stefan Ilić pogodio pet puta. Svetislav Verkić bio je najbolji igrač susreta s petnaest uspješnih intervencija.

RK Vojvodina – RK Izviđač 26:18 (15:9)

RK Vojvodina: Jelić, Verkić (15 obrane, 2 sedmerca), Ovčina, Milić 2, Mirković, Čelica 2, Ilić 5/1, Marjanac 1, Ratković 1, Prodanović 3, Tomić, Stanković, Nikolić 2, Trkulja 1, Grozdanić 8/1, Vučićević 1.

Trener: Boris Rojević

RK Izviđač: Kvesić (5 obrana, 1 sedmerac), Tolić, Mandić, Miličević 2, Alilović 3, Kos, Ivanović 5/2, Čutura 2, Vukšić, Primorac, Maretić 4, Kaluđerović 1, Lovrić 1, Mišetić, Delić.

Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: Vojvodina 8 minuta, Izviđač 4 minuta.

Sedmerci: Vojvodina 3/2, Izviđač 4/2.