Izviđač iznenadio Borca usred Banja Luke

BANJA LUKA – Fanatičnom borbenošću, velikim zalaganjem, snagom i vjerom u sebe, Izviđač je sinoć napravio podvig i savladao službenog prvaka BiH, sudionika SEHA lige, banjalučkog Borca na njegovom terenu u Banja Luci.

Bila je to rovovska bitka, od prve do posljednje sekunde, u kojoj rukometaši Izviđača ni u jednom trenutku nisu gubili glavu, kako su i najavljivali posljednjih dana, dali su sve od sebe i savladali velikog protivnika i osvojili prvu meč loptu.

„Skauti“ su odlično otvorili utakmicu, poveli su 5:2 u 9. minuti. Kako je bila čvrsta i neprobojna obrana Izviđača u prvih 7-8 minuta govori podatak da domaći rukometaši nisu mogli doći u priliku da šutiraju na gol Milana Tolića. Svoj prvi pogodak Borac je postigao, preko Nikolića, tek u 7. minuti susreta. Stekao sa dojam da je Izviđač u tim trenucima mogao doći i do veće prednosti, ali nije uspio realizirati nekoliko povoljnih prilika. Nakon početnih 10-tak minuta, Borac je uspio konsolidirati svoje redove i preko kružnog napadača Nikolića, uspio doći do igre i uspostaviti ravnotežu na terenu. Uglavnom se igralo „gol za gol“, ali je rezultatska prednost od 1-2 gola bila na strani Izviđača. Borac je prvi put poravnao rezultat na 11:11 u 28. minuti. „Skauti“ su ponovno poveli te posljednjih 30 sekundi su imali napad za odlazak na odmor s dva gola prednosti, ali griješe, što koriste domaći rukometaši i u posljednjoj sekundi prvog poluvremena poravnavaju rezultat na 12:12.

U drugom poluvremenu ponovno Izviđač ima prednost od dva pogotka u 37. minuti (13:15). Uglavnom Izviđač minimalnu prednost uspijeva održavati do 46. minute, kada domaći, prvi put u susretu, stižu do gola prednosti (18:17). Izviđač poravnava na 18:18, preko sinoć raspoloženog Ante Grbavca, ali Borac pogotkom Obradovića ponovno stiže do gola prednosti. Rukometaši Izviđača u tim trenucima nisu gubili prisebnost, već su pokazali da imaju karakter, hrabrost i odvažnost, nisu „potonuli“, nego su u posljednjih deset minuta serijom 5:2 došli do pobjede, koja im širom otvara vrata da ostvare svoj cilj i donesu titulu prvaka, nakon jedanaest godina, u Ljubuški.

Teško je nekoga posebno izdvojiti u redovima „Skauta“, svi su disali kao jedan, i oni koji su „ginuli“ na terenu i oni koji nisu ulazili u igru, ali su do posljednje sekunde bodrili svoje kolege na terenu, dajući im podršku da izdrže. Svi su dali svoj doprinos igrom u obrani, ali napadački je bio raspoložen Ante Grbavac, koji je torpedirao domaće vratare postigavši sedam golova, uz bok mu je bio Matej Hrstić s pet postignutih golova. Svakako veliki doprinos dali su vratari Milan Tolić i Marko Ivanković koji su skupa obranili 17 udaraca na svoja vrata, što je impozantnih 45% obrana.

Trener Zdenko Grbavac, uz asistenciju Darija Mikulića, u svakom trenutku je iznalazio prave poteze i rješenja.

Nakon Banja Luke „Skauti“, samo nakon dva dana pauze, u subotu, igraju u Vogošći, nakon čega slijede tri domaće utakmice s Magljem, Borcem i Vogošćom te 21.05. (subota) posljednja utakmica doigravanja u Maglaju.

RK Borac – HRK Izviđač 21:23 (12:12)

RK Borac: Efendić, Ivanišević(10 obrana), Janković 2/1, Vujović 2/1, Mijatović, Nježić 4, Hušić, Obradović 4, Stanković, Ćelić, Šešić, Dumenčić 2, Nikolić 5, Smojver 2, Milošević, Gluičić.

Trener: Aleksandar Međedović.

HRK Izviđač: Ivanković (7 obrana, 2 sedmerac), Tolić (10 obrana, 1 sedmerac), I. Ereš, Miličević, J. Ereš 3/2, Grgić, Mandić, Marković, Čutura 1, Jarak, Šarac 3, A. Grbavac 7, J. Grbavac, Pavlak 2, Hrstić 5, Rodin 2.

Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Borac 8 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Borac 5/2, Izviđač 2/2.