Iskusni premijerligaški sudački par Božić-Slipac pogurao rukometaše Viteza do pobijede nad Širokim

Rukometaši Širokog poraženi su u Vitezu od Rukometne akademije Vitez 32:31 (16:20) u susretu 10. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne.

Iako su Širokobriježani imali uvjerljivo vodstvo u prvom poluvremenu te su vodili do samog kraja susreta, u igru se umiješao iskusni premijerligaški sudački par Božić-Slipac i pogurao domaćine prema pobjedi.

U 50. minuti došlo je do naguravanja igrača na terenu, a razlog je bio taj što suci nisu svirali sedmerac kada je fauliran igrač Širokog Mate Marušić koji je išao sam u kontru. Suci su nakon naguravanja pokazali crveni karton igraču Širokog Leu Hrkaću.

Sudački par Božić-Slipac ukupno je isključio Širokobriježane na 18 minuta.

Domaći rukometaši do pobjede su došli iz sedmerca u dosuđenog u posljednjoj sekundi susreta.

“Ovaj sudački par je samo slika i prilika države u kojoj živimo, a našem protivniku čestitamo na pobjedi i želimo puno uspjeha u daljnjem radu”, navode iz HRK Široki.

Marušić je s 11 pogodaka bio prvo ime Širokog. Osam je postigao Šušak, a sedam Mandić.

Podsjećamo, u susretu trećeg kola na Pecari Široki je s 41:31 razbio RA Vitez.