HKK Široki ostao bez Druge ABA lige

Nakon jučerašnjeg minimalnog poraza od Sutjeske iz Nikšića košarkaši Širokog ovog četvrtka doživjeli su i drugi, znatno uvjerljiviji poraz na kvalifikacijskom turniru za Drugu ABA ligu u Laktašima, a bolji od Širokobriježana bili su igrači slovenske Sixt Primorske koji su slavili uvjerljivu pobjedu 81:69 (23:23, 20:11, 20:16, 18:19). S ovim porazom Široki je definitivno izgubio mogućnost da igra Drugu ABA ligu.

Primorska je bolje ušla u utakmicu i povela 7:2 da bi u 4. minuti Širokobriježani po prvi put došli u vodstvo od 10:9. Imali su nešto kasnije prednost 15:11, te 20:14, no nakon prvih deset minuta bilo je neodlučenih 23:23.

Polovicom druge četvrtine Široki je vodio 31:27, međutim kod rezultata 34:30 za bh predstavnika Slovenci rade seriju 13:0 i na poluvrijeme odlaze s prednošću 43:34. U toj završnici prvog dijela se “razbudio” ponajbolji igrač Primorske Tadej Ferme, jer do tada se nije upisivao među strijelce, no onda je postigao osam uzastopnih poena. Daleko najbolji u širokobriješkim redovima u tom prvom dijelu bio je Ivan Karačić sa 16 poena.

Široki početkom drugog poluvremena smanjuje na 43:38, međutim pri rezultatu 45:40 Slovenci rade još jednu seriju od 8:0, te odlaze na prvu osjetljiviju prednost 53:40. Preko razigranog Fermea povest će i 59:43 da bi rezultat na isteku treće dionice glasio 63:50.

Karačić je kao i dan ranije nakon izvrsnog prvog poluvremena stao u drugom, a kada on “stoji” teško da se i ostatak širokobriješke momčadi može “razmahati”! Vodila je u završnoj četvrtini Sixt Primorska i sa 77:54, no Široki je u završnici ipak iskoristio opuštenost suparničke momčadi i koliko-toliko ublažio poraz budući da je na kraju semafor pokazivao 81:69.

Ferme je s 15 poena predvodio strijelce pobjedničke momčadi, Mario Čakarun je dodao 14 poena i 5 skokova, dok su Nebojša Joksimović i Alen Hodžić dodali po 11 poena.

Karačić je predvodio Široki s 20 poena i 5 skokova, Naletilić je uz 14 poena dodao po 4 skoka i asistencije, a dvoznamenkasti su još bili Mateo Drežnjak s 11 i Dario Drežnjak s 10 poena.

Sixt Primorska – Široki 81: 69 (23:23, 20:11, 20:16, 18:19)

SIXT PRIMORSKA: Ferme 15, Čakarun 14, Joksimović 11, Mulalić 6, Kosi, Zupan 5, Hodžić 11, Vujasinović 5, Baldassi, King 6, Morina 8, Glas. Trener: Jurica Golemac.

ŠIROKI: Naletilić 14, Lončar 2, J. Planinić, A. Planinić, Čolak 6, Zubac 4, Marshall 2, Karačić 20, Čović, M. Drežnjak 11, D. Drežnjak 10, Batinić. Trener: Mladen Vušković.

Večeras od 19:30 sati Široki će igrati protiv momčadi Vršca, a utakmica neće imati rezultatski značaj.