Grudske rukometašice uvjerljive protiv Katarine na domaćem terenu

Zadnju domaću utakmicu ove godine, grudske rukometašice su otvorile u nešto laganijem tempu i sa nekoliko tehničkih pogrešaka i promašenih zicera. Iako gošće nisu niti jednom u ovoj utakmice imale rezultatsku prednost, ipak se domaće igračice u prvih 20-ak minuta nisu mogle odvojiti na veću prednost od tri gola. Tek nakon rezultat 10:7 u 20 minuti, Gruđanke dodaju gas i prave 7:0, a do kraja poluvremena još povećavaju vodstvo na 20:9.

U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija prvakinja pa trenerica Zlata Zubac u većem dijelu drugom poluvremena daje prigodu svim igračicama (osim Martine Kraljević koja je lakše ozlijeđena). Postava sastavljena uglavnom od igračica rođenih 1999. i 2000. godine potpuno iskorištava ukazanu prigodu i odvodi Gruđanke do konačnih 42:17.

Bila je ovo još jedna sigurna i uvjerljiva pobjeda HŽRK Grude, 47. uzastopna u Premijer ligi BiH u kojoj naš klub nije doživio poraz više od 2 godine. Svaki niz ima svoj kraj pa će tako i ovaj, ali ove sjajne cure se trude da kraj ovog niza što više odgode.

U sljedećem, inače zadnjem kolu jesenskog dijela Premijer lige BiH , Gruđanke gostuju u Ljubškom kod ekipe Izviđača.

HŽRK „Grude“ Grude-HRK Katarina Mostar 42:17 (20:9)

HŽRK „Grude“ Grude: Ana Križanac, Anđela Milas, Amanda Marić 3, Nikolina Čutura 11(1), Ana Nikić, Ana Vrančić 9, Gabriela Gudelj 6, Matea Bandić 1, Andrea Prusina 3, Martina Kraljević, Klara Mikulić 5, Anđela Boras 1, Ana Kondža 3
Trener: Zlata Zubac