Grudske rukometašice osvojile treći uzastopni naslov prvakinja BiH

Utakmica dvije prvoplasirane ekipe na ljestvici Premijer lige BiH opravdala je epitet derbija i završila pobjedom rukometa i veseljem i proslavom obje ekipe.

Utakmicu su bolje otvorile domaće igračice koje su povele 3:1.U 11. minuti gošće dolaze do prednosti od 4:3 te do kraja prvog poluvremena malo pomalo dolaze do značajne prednosti od 4 gola (14:10).

U drugom poluvremenu se igralo gol za gol s tim da je prednost grudskih rukometašica uglavnom bila 2-3 gola. Sama završnica utakmice je bila veoma neizvjesna jer su domaće igračice došle do izjednačenja rezultata u 56.minuti.Nakon toga gošće odlaze na +2 i u 60.minuti ostaju sa igračicom manje pa to domaća ekipa koristi i dolazi do izjednačenja u posljednjim sekundama utakmice.

Nakon označenog kraja utakmice na parketu je uslijedilo veliko slavlje obje ekipe. Gruđanke su osvojile bod kojim su treći put uzastopno postale prvakinje Bosne i Hercegovine. Tuzla je postala mjesto gdje grudske rukometašice osvajaju i proslavljaju svoje naslove ,od onog u 1.igi Federacije BiH 2013. godine preko naslova pobjednika KUP-a BiH 2016. godine pa do ovog najnovijeg osvajanja i proslave trećeg naslova prvakinja BiH. Odjekivalo je dvoranom Mejdan „Kamen,krš i maslina…“ , a grudske rukometne prvakinje su nagrađene pljeskom od najvećeg dijela objektivnog tuzlanskog gledateljstva. Tako se grudske rukometne kraljice iz Tuzle vraćaju neporažene i nakon gotovo 30 mjeseci u Premijer ligi i sa novim naslovom prvakinja države.

Domaća ekipa je slavila potvrdu osvajanja drugog mjesta u ovogodišnjoj Premijer ligi i nagrađena je ovacijama dobro popunjene dvorane Mejdan.

Na kraju možemo samo poželjeti što više ovakvih utakmica jer je to jedini put ka popularizaciji i boljitku ženskog rukometa u BiH.

OŽRK Jedinstvo-AtlasRelax Tuzla – HŽRK „Grude“ Grude 26:26 (10:14)

OŽRK Jednstvo-AtlasRelax: Martina Šumelj,Dea Vuković 1,Indira Horozović 4,Dora Vrdoljak 3,Marija Belušević 1,Nermina Kušmić 1,Marijana Sorak 3,Selma Omerović,Zorica Bošković,Sanja Katić 1,Admira Zvekić 1,Matea Šumelj 2,Hava Huskić,Neira Midžić 7,Armina Isić 2
Trener: Jasmin Unkić
Sedmerci:4(3)
Isključenja:8 min

HŽRK „Grude“ Grude: Ana Križanac, Anđela Milas, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 3,Chiara Rimac, Ana Nikić, Ana Vrančić 3, Gabriela Gudelj 8, Matea Bandić, Andrea Prusina 3, Martina Kraljević 1 ,Klara Mikulić 3, Anđela Boras
Trener: Zlata Zubac
Sedmerci:3(2)
Isključenja:10 min

Gudskim rukometnim kraljicama velike čestitke za osvojen treći uzastopni naslov prvakinja!