Gruđanke izborile finale KUP-a BiH

U utakmici poluzavršnice KUP-a BiH za rukometašice, ekipa aktualnih prvakinja Bosne i Hercegovine nije dozvolila nikakvo iznenađenje. Grudske rukometašice su od samog početka krenule odlučno i riješene da i ove godine izbore finale KUP-a. Već u 10. minuti rezultat je glasio 5:1 za Gruđanke,a što je vrijeme više odmicalo razlika se povećavala. Moglo bi se reći da su grudske rukometašice prvo poluvrijeme odigrale koncentrirano i angažirano te su na kraju imale prednost od 13 golova(22:9).

Početak drugog poluvremena je donio mini seriju ekipe Izviđača od 3:0, ali se nakon toga razlika od 12-13 golova održavala do kraja utakmice.

Trenerica Zlata Zubac je već od 40. minute počela uvoditi mlađe igračice tako da su do kraja utakmice sve djevojke dobile svoju prigodu i iskoristile je dobro zaključivši utakmicu rezultatom 38:26.

U nedjelju u 15.30 djevojke Gruda igraju još jedno finale KUP-a BiH, ovaj put protiv domaćina Zvršnice, ekipe OŽRK Jedinstvo Adler iz Tuzle.

ŽRK izviđač Autotransport Ljubuški- HŽRK Grude Autoherc 26:38(9:22)

ŽRK Izviđač Autotransport Ljubuški: Martina Šumelj, Marta Gudelj, Matea Šumelj 4, Andrea Vrdoljak, Anđela Boras, Mirjana Mišetić 1,Dea Vuković 3, Matea Nosić 2, Anja Tambić, Marija Boras 11(3), Branka Majstorović 3, Martina kraljević 2, Ljiljana Nižić.

Trener : Kornelija Klinac
Sedmerci: 4(3)
Isključenja: 2 min

HŽRK Grude Autherc: Anica Gudelj 15 obrana, Anđela Milas 4+, Amanda MArć 7(1), Nikolina Čutura 7, Marija Gudelj, Ana Vrančić 5, Josipa Braćić 3, Matea Bandić, Andrea Prusina 8, Ana Nikić, Klara Mikulić 3, Anita Azinović 3, Tina Bandić, Ana Kondža 2(1).

Trener: Zlata Zubac