Gruđankama pobjeda protiv Jedinstva i jesenski naslov

Derbi jesenskog dijela prvenstva je potvrdio da je HŽRK Grude ima daleko najkvalitetniju ekipu u Bosni i Hercegovini.

Tijekom cijele utakmice Gruđanke su bile vodstvu i nisu dozvolajvale da pobjeda dođe u pitanje. Os prve minute obrana domaće ekipe je bila čvrsta i u prvih 7 minuta neprobojna za gošće. Da su grudske rukometašice u tim prvim minutama iskoristile 2 zicera i sedmerac, već tada bi otišle na značajniju prednost. Ovako se sve do 25.minute prednost domaće ekipe kretala do 3 gola ,da bi u samoj završnici poluvremena domaće igračice otišle i do 5 golova, ali je pouvrijeme ipak završeno rezultatom 15:11.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Gruđanke i razliku podižu na +7.Nakon toga dolazi do pada u njihovoj igri i gošće se približavaju na samo dva gola zaostatka. Ali to je bilo sve što su uradile, jer zadnju četvrtinu utakmice prvakinje odigravaju znatno bolje i dolaze do sigurne pobjede od 32:26.

Ovom pobjedom ekipa HŽRK Grude je osvojila još jedan naslov jesenskih prvakinja BiH i napravila veliki korak ka novom naslovu na kraju sezone.

Za večerašnje sjajno izdanje grudskih rukometnih kraljica osim sjajnih igračica i trenerice dr.sci Zlate Zubac zaslužno su i sjajni navijači koji su gromoglasno bodrili svoje prvakinje. Među gledateljima su Gruđankama podršku sa tribina među ostalim davali i Načelnik općine Grude Ljubo Gruzelj, Predsjednik OV Grude Draženko Vranješ te ministar u Vladi Republike Hrvatske gosp. Goran Marić.

Bilo je ovo fantastično zatvaranje rukometne sezone u Grudama i još jedno prezimljavanje grudskih rukometašica na vrhu premijerligaške ljestvice.

HŽRK Grude – OŽRK Jedinstvo AtlasRelax Tuzla 32:26 (15:11)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 7, Lara Šimić, Chiara Rimac 1, Ana Nikić, Ana Vrančić 6, Martina Vukanovič, Andrea Prusina 3, Martina Kraljević, Edina Demić 9, Anita Azinović 1, Anđela Boras, Martina Pandža.

Trener: Zlata Zubac