Golom Matića u 92. minuti za bod Širokog na gostovanju kod Čelika

U 14. minuti Široki je prvi zaprijetio preko Čabraje, ali Ružić je bio siguran na golu Čelika. Uzvratili su domaći šest minuta kasnije – prvo je udarac Dedića sjajno obranio Bilobrk, a u nastavku akcije i nešto slabiji pokušaj Grahovca.

U 30. minuti „Plavo-bijeli“ su imali još jednu dobru prigodu za vodstvo. Lijepu akciju atraktivno je petom pokušao okončati Bagarić, no Ružić se nije dao iznenaditi. Sedam minuta nova velika prigoda za Široki. Eliomar se našao sam na desetak metara od gola Čelika i potpuno neometan šutirao je preko gola.

Kazna za ovaj veliki promašaj stigla je već u sljedećem napadu domaćih. Nakon akcije po lijevoj strani lopta je došla do Grahovca, ovaj ju je nesebično proslijedio do Anela Dedića koji je precizan s dvadesetak metara oštrim prizemnim udarcem u donji desni kut – 1:0.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti i opasnost pred golom Širokog nakon kornera Jamaka, ali je Bilobrk još jednom bio na visini zadatka. Na drugoj strani, Čabraja je iz dobre prigode neprecizan, šutirao je pored gola.

U nastavku je Široki krenuo ofenzivnije prema golu Čelika, Sedloski je na poluvremenu izvršio i dvije izmjene. Pokušao je prvo Čabraja iz slobodnjaka (preko gola), a u 60. minuti Bagarić je šutirao glavom, no Ružić je sjajno obranio.

U 65. minuti Čabraja je ponovno neprecizan, da bi na drugoj strani Ševko Okić imao prigodu za 2:0 i odluku o pobjedniku, ali ni on nije bio precizan.

Kvesićev udarac u 70. minuti obranio je odlični Ružić. Ipak, u 79. griješi i on, ali Bagarić umjesto da ubaci loptu u gol pogađa samo vanjski dio mreže.

Široki je do izjednačenja ipak došao u drugoj minuti nadoknade izgubljenog vremena. Bernardo Matić nakon opsade gola domaćih i centaršuta Markovića s lijeve strane pogodio je neobranjivo udarcem glavom sa sedam-osam metara za konačnih 1:1.

STRIJELCI: 1-0 Dedić (39), 1-1 Matić (90+2) .

ČELIK: Ružić, Bevab, Faustin, Vrhovac, Livaja, Dedić (74. Šišić), Dilaver, Okić, Grahovac, Jamak, Miletić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Ćorić, Čabraja (72. Vukoja), Eliomar (46. Jurić), Marić, Kovačić, Begonja (46. Kvesić), Perković, Bagarić, Marković.