Sedloski je tek neznatno mijenjao ekipu u odnosu na derbi protiv Zrinjskoga, umjesto Barišića zaigrao je Perković, a Kvesić umjesto Čabraje. S druge strane, Odović kao da je sve karte bacio na prvenstvo pa se na Pecari pojavio bez sedmorice, zaigravši od prve minute s petoricom igrača ispod 21 godine.

U prvom poluvremenu gledali smo uspavanku većim dijelom, teško se dolazilo do pravih prilika. Igralo se, istina, fer i korektno, bez ijednoga žutog kartona, ali nije to bila utakmica s uobičajenim nabojem između starih sportskih rivala. Ipak, Široki je uspio doći do prednosti u 29. minuti. Babić je centrirao s desne strane, a Kožul nadskočio obranu gostiju i udarcem glavom smjestio loptu u mrežu iza leđa Fejzića.

S nešto više tempa i uzbuđenja igralo se u nastavku, a i najmanje dvojbe oko pobjednika nestalo je u 53. minuti. Grubo je pogriješio Rodin i glavom, umjesto vraćanja lopte Fejziću idealno je uposlio Kvesića kojem nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu – 2:0. I zaslužen plasman Širokog Brijega među 16 najboljih u Kupu BiH.

STRIJELCI: 1-0 Kožul (29), 2-0 Kvesić (53).

CRVENI KARTON: Bilobrk (90).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić (68. Čabraja), Kožul (84. Ćorluka), Matić, Ćorić, Babić (57. Begonja), Eliomar, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković. Trener: Sedloski.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Zec (66. Pavić), Šehić, Blagojević (38. Osmanović), Zajmović (73. Šehić), Šabanadžović, Dacić, Hajdarević, Osmanković, Rodin. Trener: Odović.