U nedjelju na stadionu Pecara u Širokom Brijegu odigrana je prijateljska humanitarna utakmica između dva velika nogometna kluba ŽNK Široki Brijeg i ŽNK Dinamo Zagreb.

Gošće iz Hrvatske koje su dan ranije najavile kako će pokazati svoje znanje i dokazati se na terenu, to su i učinele te slavile rezultatom 5:0.

Iako je gostujuća ekipa slavila visokim rezultatom, a domaća nije postigla ni zgoditak, ne znači da su nogometašice Širokog Brijega igrale loše na terenu. Atraktivni potezi obiju ekipa svako malo, a kojih bi se posramili i vrhunski nogometaši u muškoj kategoriji na trenutke su djelovali kao da se igra “kung fu nogomet”.

Zagrepčanke su već na staru pokazale svoje iskustvo, tako da već u 4. minuti dolaze do vodstva, a prvi zgoditak na Pecari postiže Monika Maljak. U 24. minuti Karla Jedvaj prelijepim pogotkom s vrha šesnaesterca udvostručuje vodstvo te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku utakmice, nakon laganog zagrijavanja u ovoj prohladnoj noći u 56. minuti Ivana Stanić postiže pogodak za 0:3 nakon brzog kontranapada. Marija Klarić u 69. minuti pogađa za 0:4. Konačnih 0:5 za Dinamo postavlja Petra Benković u 86. minuti.

Sve u svemu, rezultat je i nebitak koliki je ova utakmica bila vrhunska poslastica za brojne gledatelje koji su došli podržati ovaj hvale vrijedan nogometni spektakl i na taj način biti dio jedne humanitarno-sportske priče za pomoć u radu Domu ”Marija Naša Nada” iz Širokog Brijega koji skrbi za djecu s poteškoćama u tjelesnom i/ili psihičkom razvoju s područja Županije Zapadnohercegovačke.

Fotografija na našoj facebook stranici SirokiBrijeg.info

Posted by SirokiBrijeg.info on 3. rujna 2017

Napomenimo i to kako je ovo bila prva ženska nogometna utakmica odigrana na širokobriješkoj Pecari.