ŠIROKI BRIJEG – To je bio totalni nogomet. Na hercegovački način. Utakmica za pamćenje, za sva vremena, utakmica kakva se samo poželjeti mogla. I nije to prvi put Širokom Brijegu i Zrinjskom u međusobnim dvobojima. Ovog je puta gostujuća momčad pobijedila s 4:3. Potpuno zasluženo. Pobjeda koja “Plemićima” drastično podiže izglede u borbi za titulu prvaka, a isto tako moguće da Širokobriježane izbace iz borbe za titulu, čak umnogome umanjuje izglede u borbi za Europu.

A početak derbija nije nagovještavao nešto takvo, jer domaćin je furiozno krenuo i već nakon 13 minuta vodio s naizgled velikih 2:0. Prvo je Ivan Crnov zabio svom bivšem klubu pospremivši jedan odbijanac nakon što je vratar Karačić prethodno zaustavio šut Ivana Krstanovića.

širokizrinjskim06032016-2

Wagner je u 13. minuti lijepo glavom spustio loptu za Krstanovića, a ovaj s nekih 12 metara pogodio iskusa suprotni kut protivničkog vratar i izazvao novu erupciju oduševljenja među domaćim dijelom publike.

Gosti su ipak polako počeli dolaziti sebi, pa se Filipović u 21. minuti našao u dobroj poziciji, ali je traljavo šutirao s vrha kaznenog prostora. Deset minuta nakon toga Todorović je izborio kazneni udarac nakon što ga je s leđa, po mišljenju suca Peljte, povukao Dino Ćorić.

Domaći su prosvjedovali, ali penal je dosuđen, a Jasmin Mešanović je to uspješno pospremio u mrežu i smanjio na 2:1 za povratak Zrinjskog u utakmicu.

Odličan početak Zrinjskog u nastavku dvoboja, Mešanović je u 48. minuti izveo udarac iz kuta i na drugoj vratnici pronašao Olivera Petraka koji koristi smušenost širokobriješke obrane i glavom pogađa za 2:2.

širokizrinjskim06032016-3

Nakon toga domaćini su izborili kazneni udarac, točnije Ivan Krstanović. On je uzeo loptu, gađao lijevu stranu Karačićevog gola, ali je vratar Zrinjskog pročitao njegovu namjeru i efektno zaustavio taj pokušaj spriječivši novo vodstvo Musine momčadi.

Dogodilo se to u 59. minuti, a četiri minute ranije veliku priliku nakon Wagnerovog proigravanja imao je stoper Pandža, međutim Karačić je i tada bio na visini zadatka, te spasio svoja vrata.

Kazna za propušteno domaćine stiže u 69. minuti kada je najbolji pojedinac derbija Ognjen Todorović na lijevoj strani napada Zrinjskog “slomio” Joju Barišića i potom zabio eurogol pod gredu Soldinog gola.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, pa je Pandža u 76. minuti zabio prekrasan gol glavom za 3:3. Crnov je ubacio iz kuta, a bivši bh reprezentativac efektno pogodio suprotni kut Karačićevog gola.

Prijetili su domaćini potom iz novih prekida, ali nisu mogli do vodećeg gola. Dapače, u trećoj od pet minuta sučevog dodatka gosti stižu do novog gola, a samim time i pobjede. Joker s klupe Vinka Marinovića, veznjak Filip Arežina pravovremeno je utrčao kroz sredinu, primio loptu i savladao nemoćnog Soldu za konačnih 4:3 i veliko slavlje armije gostujućih navijača koji su kući mogli pjevajući.

Neposredno pred ulazak u sudačku nadoknadu Marinović je zbog povrede iz igre morao povući povrijeđenog vratara Karačića, a na gol je stao Vasilj. Utakmica za nogometne anale i utakmica kakva se zbilja rijetko viđa. Utakmica koja Zrinjskog gura ka tituli prvaka, no nešto se i Sloboda pita, pa nas u deset preostalih kola očekuje jako zanimljiva borba dva trenutno najbolja kluba u državi.