TUZLA – U posljednjem susretu 17. kola košarkaške Lige 12, sinoć u tuzlanskom Mejdanu pred oko 1.000 gledatelja OKK Sloboda je savladala Široki Brijeg rezultatom 71:70 (24-13; 15-29; 16-13; 16-15).

Domaćim košarkašima pobjeda protiv Širokog Brijega bila je nužna da se zadrže šansu kako bi izborili plasman u ligu za prvaka. Motiv više za pobjedu Crveno-crni pronašli su i u porazu iz prvog dijela prvenstva kada su kao gosti u Širokom Brijegu izgubili sa 19 poena razlike.

okk-sloboda-kk-siroki-24012016 2

Sloboda se odmah na početku susreta razigrala i uspjela da u prvih deset minuta napravi značajnu prednost od 11 razlike. Rezultat je glasio 24:13. Gosti iz Širokog Brijega tek početkom druge četvrtine su se razbudili!

U nastavku susreta koriste nevjerovatan i neobjašnjiv pad u igri košarkaša Slobode, prave seriju od 18:2 te dolaze do potpunog rezultatskog preokreta sredinom druge četvrtine, na semaforu je pisalo 26:31. Do kraja prvog poluvremena Sloboda se uspjela nekako vratiti u igru, ali se ipak na odmor otišlo kod rezultata 39:42 u korist gostiju iz Širokog. U nastavku utakmice Sloboda preko Hrnčića, Hasandića i Tanasilovića postiže poene za novi rezultatski preokret i ponovo dolazi do prednosti. Rezultat na semaforu bio je 46:44.

okk-sloboda-kk-siroki-24012016 5

Trener domaćih Boris Džidić uspio je nekako da uravnoteži svoj tim koji treću četvrtinu rješava u svoju korist rezultatom 16:13. U posljednjih deset minuta utakmice ušlo se prilično nervnozno jer je rezultat glasio 55:55. Košaršaki Slobode u dramatičnoj završnici meča na parketu ostavljaju zadnji atom snage i uz podršku publike sa tribina teškom mukom uspijevaju ostvariti pobjedu i tako uhvatiti posljednji voz za Ligu 6.

Najzaslužniji za pobjedu Slobode bio je Sinadinović koji je sa zvukom sirene kod rezultata 68:70 za Široki pogodio tricu i tako svom timu donio veoma važnu pobjedu. Gosti nisu više imali nikakvu priliku da nešto promijene.

okk-sloboda-kk-siroki-24012016 4

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Sekulović sa 14 postignutih poena. Raspoloženi za igru u domaćem timu bili su još Hrnčić i junak utakmice Sinadinović koji su ubacili po 11 poena, te Hasandić sa 10 ubačenih poena. U ekipi Širokobriježana najefikasniji je bio Ćorić sa 16 poena, Kovačević je dodao 15, a dvocifren je bio i Novačić sa 12 poena.