Košarkaši Širokog s uvjerljivih 90:70 (29:14, 17:14, 28:22, 16:20) slavili su protiv Građanskog u susretu drugog kola Lige za ostanak Košarkaškog prvenstva BiH igranom pred nešto manje od 100 gledatelja u dvorani Pecara.

Baš kao i u posljednjoj utakmici u 2016. godini, Široki se poigrao s Građanskim – tada je slavio s +26.

hkkširoki22317_4

Od prve četvrtine Široki je nametnuo svoj ritam te stvarao veliku prednost koja je na poluvremenu iznosila +18 (46:28) . U nastavku su domaći nastavili u istom ritmu te su u jednom trenutku imali i prednost od 28 koševa razlike. Do kraja susreta momčad iz Bijeljine tek je uspjela smanjiti zaostatak, a konačni rezultat glasio je 90:70.

Široki su do uvjerljive pobjede predvodili Jan Močnik i Ivan Karačić koji su ostvarili double-double učinak. Slovenac je bio najefikasniji igrač utakmice ubacivši 19 poena čemu je dodao i 10 asistencija dok je kapetan momčadi Karačić ubacio 14 koševa te upisao isto toliko skokova. Kod Širokog su još bili dvoznamenkasti Dalibor Peršić s 13 koševa te braća Drežnjak – Dario je postigao 13, a Mateo 12 koševa.

Kod Građanskog je najefikasniji bio Dragomir Marojević s 18 koševa i 8 skokova. Milorad Damjanac postigao je 16 koševa uz 6 skokova dok je Miloš Marković ubacio 13 koševa uz 9 skokova.

U trećem kolu Lige za ostanak Široki u subotu gostuje u Hadžićima kod Bošnjaka dok je u četvrtom kolu slobodna momčad.