Neočekivano težak poraz „Plavo-bijelih“ u derbiju protiv Sarajeva koje je uspjelo prekinuti po njih dugogodišnju neugodnu tradiciju na Pecari i praktično napraviti odlučujući korak ka tituli. Široki je, pak, ovim porazom izgubio treće mjesto i u posljednju trećinu natjecanja ulazi sa četvrte pozicije.

U prvom poluvremenu igralo se tvrdo, bez pravih prigoda sve do 35. minute kada je Eliomar solo akcijom „zakuhao“ pred golom Sarajeva, ali nije bilo preciznosti u završnom udarcu. Do vodstva Široki je mogao i u 57. minuti, ali je Jurić mlako šutirao iz blizine pa Kovačeviću nije bilo teško sačuvati mrežu netaknutom.

Sve nakon toga pripalo je gostima. U 59. minuti Velkoski je odlično pripremio akciju Sarajeva, proigrao Bekića čiji je ubačaj Bilobrk odbio, ali samo na nogu Tataru koji pogađa za 0:1. Već u 66. minuti bilo je 0:2. Brzu kontru Sarajeva povukao je Ahmetović i nesebično poslužio na desnoj strani Hebibovića koji neometan trese mrežu iza leđa Bilobrka. Ahmetović se, pak, sam sjurio četiri minute kasnije, „otresao“ obrambenih igrača Širokog Brijega i pogodio za konačnih 0:3.

STRIJELCI: 0-1 Tatar (59), 0-2 Hebibović (66), 0-3 Ahmetović (70) .

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorić, Franjić (62. Turčin), Eliomar, Marić (64. Babić), Jurić, Begonja, Hrkać (76. Barišić), Perković, Marković, Enin. Trener: Goce Sedloski.

SARAJEVO: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović (86. Handžić), Velkoski, Mujakić, Bekić, Crepulja, Halilović (82. Šišić), Tatar. Trener: Husref Musemić.

Trener Goce Sedloski: Htjeli smo ostati na trećem mjestu, protivnik nam to nije dopustio

Čestitke FK Sarajevo na pobjedi i na osvojenom prvenstvu. I prije utakmice sam rekao kako su oni već prvaci. Ovo je za nas veliki udarac, velika pljuska. U drugom poluvremenu nismo igrali, a oni su momčad koja to ne oprašta. Mi idemo dalje težim putem, ali što je – tu je. Htjeli smo ostati na trećem mjestu, protivnik nam to nije dopustio. Ne znam što je bilo igračima u nastavku utakmice, moramo se probuditi ako hoćemo napraviti dobar rezultat protiv FK BORAC Banja Luka u Kupu BiH, kazao je trener NK Široki Brijeg Goce Sedloski nakon teškog poraza u derbiju 22. kola BHT Premijer liga BiH.